E-ticaret Teşekkür Kartı Nasıl Hazırlanır?

Alışverişin online platformlara taşınmasıyla birlikte e-ticarette rekabet iyice artmaya başladı. Artan rekabette sizi diğerlerinden ayıracak şeylerden biri de e-ticaret teşekkür kartı. Bu yazımızda sipariş teşekkür kartı nasıl yazılır sorusuna yanıt vereceğiz ve müşterilerinizin tekrar sizi tercih etmesi için kullanabileceğiniz teşekkür kartı örneklerine bakacağız.

Tüm dünyada yaşanan kısıtlamalar, gündelik yaşantımızdaki çoğu rutini internet ortamına taşıdı. Dersler, işler, toplantılar derken alışverişleri de online yapmaya başladık. Üstelik internet üzerinden alışveriş yapmayı öyle sevdik ki bu süreçte e-ticaret hacmi katlanarak arttı.

E-ticaretin geleneksel ticarete göre çok fazla avantajı var. Öncelikle mağaza/dükkan giderleri internet ortamında karşımıza çıkmıyor. Bu yüzden fiyatlar çok daha uygun. Mağaza mağaza gezip yorulmak, aradığımız ürünü bulamayınca yorgun argın eve dönmek de yok. Hatta bunun tam tersine biraz bekleyip kampanya dönemlerinde tek tıkla istediğiniz ürünü satın alabiliyorsunuz. Bunlar e-ticaretin müşteriler için avantajlı olan yönlerinden bazıları.

Satıcıysanız da pek çok avantajı var. Örneğin sermayesiz e-ticaret yapabilirsiniz. Doğru ürünü ve pazarlama stratejisini belirleyerek kısa sürede minimum sermayeyle adınızı duyurabilirsiniz. Kendinizi yalnızca bulunduğunuz bölgeyle sınırlamazsınız. Tüm Türkiye’ye ürünlerinizi gönderebilirsiniz. Üstelik mağazanız 7/24 açık olduğu için siz işinizin başında olmasanız da satış gelmeye devam eder.

Evet, internet üzerinden alışverişin çok fazla avantajı var. Fakat bu durum sektörü çok daha zorlu bir yer haline getiriyor. Satış yapmaya devam edebilmek ve müşterilerin sizi tekrar tercih etmesini sağlayabilmek için detaylara dikkat etmelisiniz. Artık alışverişin bütünüyle bir deneyim olduğunu düşünerek her adımda farkınızı ortaya koymalısınız.

O halde artık e-ticaret teşekkür kartı nasıl yazılır konusuna geçebiliriz.

E-ticaret Teşekkür Mesajı Nasıl Yazılır?

e ticaret tesekkur karti mesaji uzun
 • Sipariş teşekkür kartında yazım kurallarına dikkat etmelisiniz. Kelime ve noktalama hataları mesajınızın etkisini zayıflatacaktır.
 • Şirket kültürünüzü yansıtan bir tasarım kullanmalısınız. Sizi öne çıkaran özelliklerinizi vurgularsanız müşterilerle bağınız güçlenecektir.
 • Markanızın arkasında bir hikaye varsa bu hikayeyi anlatabilirsiniz. İnsanları uzun yazılarla sıkmanıza gerek yok. Kısa ve net cümlelerle hikayenizi anlatmanız olumlu bir marka algısı oluşturmanıza yardım eder.
 • Laubali bir tondan uzak durun. Senli benli konuşmalar çoğu insana itici geldiği için risk almanıza hiç gerek yok.
 • Müşterilerin sizi tekrar tercih etmesini istiyorsanız mesajınıza bir de indirim kodu ekleyebilirsiniz.

Geleneksel ya da elektronik, ticaretin her türünde başarıya giden yol devamlılıktan geçer. Özenle hazırladığınız müşteri teşekkür kartı, karşı tarafta olumlu bir marka algısı oluşturmanıza yardım eder. Logonuz ve mesajınızla oluşturacağınız bu pozitif etki bir sonraki alışverişte sizi tercih etmelerini sağlar.

Elinizdeki müşterilerin sadakatini arttırmak için gönderilere sipariş teşekkür kartı ekleyebilirsiniz. Bunun kârlı olup olmadığını anlamak için kart masrafını ve yeni müşteri (takipçi ya da ziyaretçi değil, müşteri) edinmek için harcadığınız parayı kıyaslayabilirsiniz.

Artık ürün teşekkür kartı yazmaya ikna olduysanız bu noktalara özen göstermelisiniz.

E-ticaret teşekkür kartı sayesinde müşterilerinize kendinizi daha iyi tanıtabilirsiniz. Bunu bir fırsat olarak görüp sonuna kadar kullanabilirsiniz. Örneğin teşekkür mesajınızın altına sosyal medya hesaplarınızı da ekleyebilirsiniz. Böylelikle ürünlerden memnun kalırlarsa sizi de etiketleyerek paylaşabilirler. Belli mi olur, belki ürününüzden memnun kalan bir müşterinizin 100 binlerce takipçisi vardır?

E-ticaret teşekkür kartı tasarlamayı öğrenmek isterseniz linkteki Skillshare kursuna göz atabilirsiniz. 22 dakikalık bu kursta Rebecca Wilson, en başından son aşamasına kadar teşekkür kartını nasıl hazırlayabileceğinizi anlatıyor.

Biz burada genel önerilerden bahsettik. Sizin müşterilerinize çok daha kişisel ve farklı bir mesaj yazabilirsiniz. Hatta A/B testi bile yapabilirsiniz. Bir grup müşteriye farklı bir kart diğerlerine farklı bir kart gönderip geri dönüşlere bakabilirsiniz.

Müşteriye Teşekkür Kartı Örnekleri

siparisiniz-icin-teskkurler-ornek-kart
 • Siparişiniz için teşekkürler. Sağlıklı ve mutlu günlerde kullanmanızı diliyoruz.
 • Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler. Markamıza destek olmak isterseniz bizi takip edebilir, yorum ve beğeni bırakabilirsiniz.
 • Alışverişiniz için teşekkür ederiz. Bir sonraki alışverişinizde size özel indirim kodunu kullanabilirsiniz.
 • Teşekkürler! %100 doğal ham maddelerle hazırladığımız ürünlerle doğanın korunmasına katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederiz. Ürünle ilgili deneyimlerinizi sosyal medya hesaplarımızı etiketleyerek paylaşırsanız çok mutlu oluruz.
 • Siparişiniz için teşekkür ederiz. 2022 yılında doğanın güzelliklerini hayatınıza taşımak için çıktığımız bu yolda desteğinizi hissetmek harika! Her alışverişinizle doğanın korunmasına yardımcı olun.

Müşteri teşekkür yazıları konusunda istediğiniz stratejiyi seçebilirsiniz. Markanızı anlatabilir, yeni sipariş kazanmak için indirim kodu verebilir, yalnızca sipariş için teşekkür edebilir ya da sosyal medya paylaşımlarına teşvik edebilirsiniz. Bu başlık altında farklı örnekler göstereceğiz. Siz markanıza ve ürününüze en uygun notu tercih edebilirsiniz.

Aynı zamanda yazının içine serpiştirdiğimiz e-ticaret teşekkür notu örneklerinden de faydalanabilirsiniz. Bu kartlardaki tasarımları kendi ürünlerinize ya da marka kimliğinize uyarlayabilirsiniz.

Bu örnekleri siz istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Dilerseniz çok daha uzun bir metin hazırlayabilirsiniz. Piyasada 9×7 cm, 8×6 cm, 10,5×8 cm ve 15×10 cm gibi farklı boyutlarda kat bulabilirsiniz. Yalnız bu kartların çok ince olmamasına dikkat edin. Tasarım için yardıma ihtiyacınız olursa bize yorum bırakabilir ya da [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Son olarak teşekkür kartı tasarlamak için Canva, Adobe Photoshop gibi uygulamaları kullanabilirsiniz. Biz bu yazıdaki tüm tasarımları Canva‘da hazırladık. Canva nedir yazımız sayesinde bu platformu daha yakından tanıyabilirsiniz.

Siz de istediğiniz ölçüde tasarım yapıp PDF çıktı aldığınızda kolayca baskıya verebilirsiniz. Tasarım konusunda kendinize güvenmiyorsanız işi profesyonellere bırakabilirsiniz.

Neden Müşteri Teşekkür Kartı Kullanmalısınız?

urun-ozelinde-tesekkur-karti-ornegi

Aslında yazının başında neden müşteri teşekkür kartı kullanmanız gerektiğinden bahsettik. Fakat son olarak bu basit adımla neler kazanabileceğinize tekrar bakalım istedik. E-ticaret pazarlama stratejinize müşteriye not kartını dahil ederek;

 • İşletmenizin arkasındaki hikayeyi duyurabilirsiniz. Böylelikle marka algısı oluşturabilirsiniz.
 • Instagram üzerinden satış yapıyorsanız daha kurumsal bir imaj yaratabilirsiniz.
 • Akılda kalarak rakiplerinizden sıyrılabilirsiniz.
 • Müşterilerinizin tekrar sizden alışveriş yapmasını teşvik edebilirsiniz.
 • Samimi bir mesajla müşterilerin total alışveriş deneyimini iyileştirebilirsiniz.
 • Sosyal medyadaki takipçi ve etkileşim sayısını arttırabilirsiniz.
 • Son olarak Google ya da pazar yerleri üzerinden puanınızı yükseltebilirsiniz.

Kısacası e-ticaret teşekkür kartı sizin için küçük ama markanız için büyük bir adım. Bu yöntemi de kullanarak e-ticarette başarınızı arttırabilirsiniz. 2022’de online satış arttırma yöntemleri için yazımızı ziyaret edebilirsiniz. Aklınıza takılan soruları aşağıdaki yorumlar bölümünden bize sorabilirsiniz.

eticaret-illustrasyon

Online Mağazanı 15 Dakikada Kur!

3 gün ücretsiz, ilk 3 ay sadece aylık 1$'a mağazanı Shopify ile kur! Hemen satış yapmaya başla!

Yazar hakkında

E-ticaret konusunda sürekli araştıran, öğrenen ve öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmayı seven biri.

“E-ticaret Teşekkür Kartı Nasıl Hazırlanır?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın