En Kârlı İthal Ürünler Nelerdir?

E-ticarete girmek isteyenlerin merak ettiği konulardan biri de en kârlı ithal ürünler. Bu yazımızda ithal edilebilecek en kârlı ürünler nelermiş birlikte inceleyeceğiz. Böylelikle sermayenizi doğru şekilde kullanarak minimum zamanda maksimum getiriyi elde edebileceksiniz.

Ticaretin temelinde aldığınız malı üzerine kendi kazancınızı koyarak satmak yatıyor. Fakat tabii ki bu hesabı yapmak o kadar kolay değil. Ürünün fiyatını belirlerken paketleme, kargo masrafları, maaşlar, pazarlama bütçesi ve vergiler gibi pek çok kalemi de hesaba katmanız gerekiyor.

E-ticaretten para kazanmak istiyorsanız stratejinizi en baştan belirlemelisiniz. Çok pahalı ürünler satmak isterseniz alıcı bulmanız zorlaşacaktır. Özellikle de sektöre yeni girdiyseniz. Fakat ucuz ürünler satarsanız burada da para kazanmanız için çok miktarda satış yapmanız gerekecek. Bu yüzden ne çok ucuz ne çok pahalı, 50-200 TL arası ürünlere göz atabilirsiniz.

O halde artık yurt dışından ne ithal edebilirim sorusunun cevabına geçebiliriz. Sizin için 7 farklı ithalat ürünü seçtik. Bu yazının dışında niş ürün bulma rehberimiz de bu konuda size yardımcı olabilir.

En Kârlı 7 İthalat Ürünü

En kârlı ithalat ürünlerini seçerken rekabetin çok kızışmadığı bir alana yönelmenizde fayda var. Çünkü piyasada yüzlerce satıcısı olan bir ürünü satmak çok daha zor. Bunun yerine insanların ilgisini çeken ama çok fazla alternatifi olmayan bir ürün seçebilirsiniz. Tabii ürünün boyutları ve ağırlığı da önemli. Lojistik masraflarının boyunuzu aşmaması için çok büyük ve ağır ürünleri de elemelisiniz.

Ağırlığın yanı sıra ürünlerin dayanıklılığına da dikkat etmelisiniz. Kırılgan veya çabuk bayatlayan ürünler kargo aşamasında başınıza bela olabilir. Bu yüzden çok büyük masraflara kalkışmadan kargolayabileceğiniz ürünleri tercih edebilirsiniz.

Oyuncak

İthalat yapmak istiyorum diyorsanız oyuncak fikrini düşünebilirsiniz. Sonuçta çocuklar hepimizin ortak zaafı. Üstelik oyuncakları çok büyük olmadıkları sürece kolayca paketleyebilir, gönderebilir ve kâr elde edebilirsiniz. Her yıl milyarlarca oyuncak satışı yapıldığı için bu alanda büyüyebilirsiniz.

Kutu oyunları, çocuk gelişimini destekleyen oyuncaklar veya el yapımı amigurumiler sizin için uygun olabilir. Trendi yükselen oyuncakları takip ederek alternatifi az bulunan oyuncaklara yatırım yapabilirsiniz.

Takı

Takıları hem kendimize hem de sevdiklerimize alırız. Bir kıyafetin tarzını farklı takılarla tamamen değiştirebiliriz. Bu yüzden her zaman takıya yerimiz olur. Siz de bize katılıyorsanız takı ithalatı yapabilirsiniz.

Takı satışı yapmak için güzel fotoğraflara ihtiyacınız olacak. Instagram’da takı satmak yazımız size bu konuda yol gösterebilir. Çeşit çeşit takılar, ipek tokalar, aksesuarlar ithal ederek bunları istediğiniz platformda satmaya başlayabilirsiniz.

Evcil Hayvan Ürünleri

evcil-hayvan-urunleri

En çok satılan ithal ürünlerin arasında pet kategorisi yer alıyor. Bireyselliğin giderek arttığı günümüzde çoğu insanın hayvan sahibi olması bu durumun başlıca etkeni. Zamanla daha fazla insanın hayvan sahiplenmesiyle evcil hayvan ekonomisi de giderek büyüyor.

Kâr getiren bir e-ticaret işi kurmak istiyorsanız evcil hayvanlara yönelik ürünleri değelendirebilirsiniz. Kıyafet, bakım, aksesuar, oyuncak gibi pek çok kategoride ürün ithal edebilirsiniz. Bu noktada Çin’den ürün getirmek yazımız işinizi kolaylaştırabilir.

Telefon Aksesuarları

Yurt dışından ne ithal edebilirim diye soruyorsanız telefon aksesuarları bizce gayet uygun bir cevap. Sürekli yeni telefon modeli çıkıyor ve insanlar da bu hıza ayak uyduruyor. Üstelik ülkemizde telefon fiyatları arttıkça bakım ve koruma maliyetleri de artıyor. Bu sebeple telefon aksesuarları giderek daha fazla satılıyor.

Hayatı kolaylaştıran, stil sahibi aksesuarlarla kendinize pazarda yer bulabilirsiniz. Telefon üzerinden içerik üreten kişi sayısının arttığını da göz önünde bulundurursanız; tripod, askı, su geçirmez kap gibi ürünler de size uygun olabilir.

Bu alanda büyürseniz zamanla TV aksesuarları ve bluetooth speakerlarla da yelpazenizi genişletebilirsiniz.

Güzellik Ürünleri

Çin’den mal getirmek istiyorsanız güzellik ürünlerini de değerlendirebilirsiniz. Takma kirpik, takma tırnak, makyaj fırçaları, tarak, oje kurutma makinesi gibi pek çok ürün satabilirsiniz. Bunların yanı sıra renkli kozmetiğe ve bakım ürünlerine de göz atabilirsiniz.

Son birkaç yıldır güzellik sektöründeki trend Kore olduğu için Kore kozmetiği satmayı da düşünebilirsiniz.

Spor Ekipmanları

Tüm dünyada diyabet oranı artıyor. Artık günümüzde neredeyse herkesin kronik bir hastalığı var. Egzersiz ise bu sorunların önüne geçebiliyor. Bu yüzden siz de spor ekipmanları üzerinden e-ticaret yapabilirsiniz.

Yoga matı, pilates topu, direnç bantları, spor çorapları gibi pek çok ürün ithal edebilirsiniz. Bunların hepsi yüksek kâr marjı olan ürünler. Üstelik işleri büyütürseniz ürün skalanızı yaz sporları ve kış sporları olarak da genişletebilirsiniz.

Ayakkabı

En çok satılan ithal ürünler arasında ayakkabı da var. Çünkü aksesuar ve kıyafet olarak en çok ayakkabılarımızı eskitiyoruz. Üstelik son dönemlerdeki beyaz sneaker çılgınlığı yüzünden her sezon yeni bir beyaz ayakkabı almamız gerekiyor.

Yurtdışından ne ithal edebilirim diye soranlar için en kârlı seçeneklerden biri ayakkabı. Fakat boy ve renk konusunda zorlanabilirsiniz. Bunun için ilk önce Türkiye’de ilgi çeken bir modelle başlayabilirsiniz. Yeni çıkan dünyaca ünlü modelleri erkenden sipariş ederek öncü olabilirsiniz.

Özet

en karli ithal urunler nasil bulunur

Yurtdışından ithal ürün getirmek istiyorsanız bu ürünleri hangi fiyata satacağınız kadar giderleriniz de önemli. Çok büyük, ağır, kırılgan bir ürün satarsanız ne kadar kârlı gözükürse gözüksün size maliyeti yüksek olacaktır.

Çok ucuz veya çok pahalı ürünler sektörde tutunmanızı zorlaştırır. Bu yüzden ideal aralıktaki ürünleri tercih etmelisiniz. Aranması olmayan, insanların ihtiyaç duymadığı ürünleri ithal etmemelisiniz. Ürüne ilgi olmalı fakat çok yoğun rekabet olmamalı. Bunun zor olduğunu biliyoruz fakat üzerine düşünürseniz doğru seçimi yapacağınıza eminiz.

Son olarak ithalat yaparken tedarikçiyle pazarlık yapmayı unutmayın. Özellikle yüksek miktarlarda alım yaparken fiyatı %5-10 bile kırsanız size avantajı yüksek olacaktır. Bu yüzden mutlaka şansınızı deneyin. En kârlı ithal ürünler konusunda daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa bize yorum yazabilirsiniz.

eticaret-illustrasyon

Online Mağazanı 15 Dakikada Kur!

3 gün ücretsiz, ilk 3 ay sadece aylık 1$'a mağazanı Shopify ile kur! Hemen satış yapmaya başla!

Yazar hakkında

E-ticaret konusunda sürekli araştıran, öğrenen ve öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmayı seven biri.

Yorum yapın