İnternetten Bebek Kıyafeti Satmak

E-ticarette dönem dönem çok satan ürünler vardır. Bir de her zaman satılabilecek ürünler vardır. İşte bebek kıyafetleri o ürünlerden biri. İnternetten bebek kıyafeti satmak son yıllarda gittikçe popüler bir hale gelmektedir. Çünkü bebek kıyafetleri e-ticaretin her dönem en çok satanları arasına girmektedir.

Bu yazımızda internetten bebek ürünleri satmak konusunda tüm bilmeniz gerekenleri sizlerle paylaşacağız. E-ticarete girmek istiyorsanız ve en çok satan ürünleri merak ediyorsanız ilgili yazımıza göz atarak ilham alabilirsiniz.

İnternette Bebek Kıyafetleri Nasıl Satılır?

Bebek kıyafeti denildiğinde akla yüzlerce çeşit ürün gelmektedir. Bebekler büyüyene kadar çok farklı süreçlerden geçerler. Henüz yaşını doldurmayan bebekler için farklı ürünler bulunurken 1, 2, 3, 4 yaşındaki bebekler ve çocuklar için bambaşka ürünler bulunmaktadır. Üstelik bebekler sürekli olarak büyüdüklerinden dolayı anne-babaları aldıkları kıyafetleri uzun süre kullanamazlar. Bebek büyüdükçe yenisini alırlar.

İnternetten bebek kıyafeti satmak istiyorum diyorsanız belirlemeniz gereken bazı şeyler vardır. Ürünleri kendiniz mi üreteceksiniz yoksa bir toptancıyla mı anlaşacaksınız? Çünkü her iki durumun da kendine özgü avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Hangisini seçeceğinize karar vermeniz gerekir.

İnternet üzerinden el yapımı bebek kıyafetleri satmak istiyorsanız Kadın Girişimci Destekleri yazımıza göz atabilirsiniz. Toptancıdan alacaksanız bölgenizdeki üreticilerle iletişime geçip fiyat ve ürün bilgisi alabilir; minimum sipariş sayılarını, kumaş içeriğini, ödemelerin vadesini öğrenebilirsiniz.

Her iki durumda da ürünlerin elinizde olduğunu varsayarak devam edelim. Bir sonraki aşama ürünleri nerede satacağınız. İnternetten bebek kıyafeti satmak için kendi e-ticaret sitenizi oluşturabilirsiniz. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturmanız maliyetli olabileceği gibi rakiplerinizin arasından sıyrılmanız ve kendinizi göstermeniz de zor olabilmektedir.

Bu nedenle büyük e-ticaretlerinde sanal mağaza (Amazon, Trendyol, Etsy, Instagram gibi) açmayı düşünebilirsiniz. Bu siteleri milyonlarca kişi ziyaret ettiği için mağazanızın görülme ihtimali daha yüksek olacaktır.

Bu işlemleri yaparken bir şirketiniz olması gerektiğini unutmayın. İnternetten ürün satmak için sattığınız ürünlerin vergisini veriyor olmanız gerekir. Vergi verebilmeniz için de vergi mükellefi olmanız gerekir. Bu nedenle şirket kurmanız gerekmektedir. Bu konudaki detaylı yazımıza göz atabilir, bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu konuyu hallettikten sonra internetten bebek kıyafeti satmaya başlayabilirsiniz.

Bebek Ürünleri Satarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

bebek-urunleri-satarken-nelere-dikkat-etmeli

İnternetten bebek kıyafeti satmak istiyorum diyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Gelin, bunlara hep birlikte bakalım.

Öncelikle söz konusu bebekler olduğu için güvenilir bir marka oluşturmanız gerekmektedir. Markanız görsel tasarımından, logosuna, ürün açıklamalarından hikayesine kadar bir bütündür. Hepsinin uyum içerisinde ve bütünlüklü olması gerekmektedir.

Rakiplerinizi çok iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Bebek ürünleri e-ticarette her dönem çok sattığından bir sürü rakibiniz olacaktır. Bu rakiplerinizi tek tek analiz etmelisiniz. Hangi ürünleri sattıklarını, hangi ürünleri satmadıklarını, satış ve pazarlama stratejilerini mükemmel bir şekilde incelediğinizden emin olmalısınız. Sonrasında ise bu rakiplerin arasından sıyrılacak bazı önlemler almalısınız.

Bebeklerin ciltleri çok hassas olduğundan dolayı kaliteli ürün satmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Müşterileriniz ürünlerin kalitesinden memnun kaldıklarında tekrar sizi tercih edeceklerdir. Aksi takdirde negatif yorumlar alırsınız ve e-ticarette uzun süre varlık gösteremezsiniz.

Uygun fiyatlı ürünler satarsanız müşterilere daha kolay ulaşırsınız. Bebekler çok hızlı büyüdüğü ve çok masraflı oldukları için anne babalar her zaman pahalı ürünlerden uzak dururlar. Bebek kıyafetleri de uzun yıllar giyilmeyeceği için çok para harcanmaz. Bu nedenle uygun fiyatlı ürünleri tercih ettiğinizde daha kolay satış yapabilirsiniz.

Bebek Kıyafeti Satışları Nasıl Arttırılır?

İnternetten bebek kıyafetleri satmak istiyorsunuz ve satışlarınızı nasıl arttıracağınızı bilmiyorsanız vereceğimiz ipuçlarını takip ederek satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Anne-Bebek Ürünleri

Anne bebek ürünleri satabilirsiniz. Anneler ve babalar bebekleriyle aynı kıyafetleri giydiklerinde mutlu olurlar. Aynı üründen hem kadınlara hem erkeklere hem de bebeklere göre yaparsanız satışlarınızda büyük oranda artış yaşandığını göreceksiniz.

Özgün Tasarımlar

ozgun-tasarimlar

Kendiniz yapıyorsanız ürün tasarımları konusunda özgün olun. İnsanlar farklı ve sevimli bebek ürünlerini ihtiyaçları olmasa da alabilirler. Esprili bebek tulumları çok satılmaktadır. Bunun gibi yaratıcı ürünler tasarlar ve satışa çıkarırsanız satışlarınız artabilir.

Tüm pazarlarda da birbirinin aynısı olan ürünlerdense daha özgün olanlar öne çıkmaktadır. Denemeler yapabilirsiniz.

Ürün Açıklama ve Fotoğrafları

Açıklama metinlerinin ürünlerle ilgili bütün bilgileri doğru bir şekilde içerdiğinden emin olmanız gerekmektedir. Aksi halde iade ve iptallerle uğraşmak durumunda kalırsınız. Müşterilerin kafasında oluşan bütün soru işaretlerini gidermelisiniz. Bu nedenle ürünlerin açıklamaları ve fotoğrafları en önem vermeniz gereken konulardan biridir.

Ürün açıklamaları ve fotoğrafları konusunda yaratıcı olmaktan korkmayın. Anneler ve babalar esprili fotoğraflardan ve yazılardan etkilenirler.

İndirim Kampanyaları

İndirim kampanyaları düzenleyebilirsiniz. Belli dönemlerde ürünlerde ucuzluk yapabilirsiniz. Elde kalan satmayan ürünleri kampanyalı hale getirerek yarı fiyatına satabilirsiniz. Ya da kargo bedava, 2 alana 1 bedava gibi promosyonlar yapabilirsiniz. İndirimler ve kampanyalar e-ticarette çok ilgi çekerler ve müşteriler bu durumları çok severler.

Müşteriye ürünü gönderirken markanıza ait küçük hediyeler de gönderebilirsiniz. Müşteriler kargoların içinden çıkan hediyelere bayılırlar. Bunları sosyal medyada paylaşırlar ve marka bilinirliğinizi arttırırlar. Bu nedenle ürünlerin yanına bebeklerle alakalı küçük hediyeler koymanız satışlarınız açısından çok faydalı olacaktır.

Reklam ve Tanıtım

E-ticarette öne çıkabilmek için reklam ve tanıtım yapmanız gerekir. Daha önce de söylediğimiz gibi çok fazla rakibiniz olduğundan aralarından sıyrılmak için yapmanız gereken en önemli şey reklam ve tanıtımdır. Ürünlerinizi tanıtacağınız sosyal medya hesaplarınız olmak zorundadır. Ayrıca bu sosyal medya hesaplarından sponsorlu içerikler gönderebilirsiniz. Pek çok kişinin markanızdan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun yanında sosyal medya hesaplarınızda çekilişler düzenleyebilir, hediye ürün gönderimleri yapabilirsiniz. Unutmayın müşterilerle iletişiminiz arttıkça kazanırsınız.

El Yapımı Ürünler

Bebek kıyafetleri konusunda el yapımı ürünler de çok ilgi çekerler. El yapımı bebek battaniyesi, hırka, bere, şapka ya da el yapımı oyuncak amigurami satabilirsiniz. Özgün ve el yapımı ürünler de satışlarınızı arttırabilir.

Özetle bebek kıyafeti satarak para kazanmanız son derece mümkündür. İyi bir iş planınız ve rakipleriniz arasından sıyrılacak planlamanız hazırsa hemen başlayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere internetten bebek kıyafeti satmak konusunda detaylı bir rehber sunduk. Beğendiyseniz diğer yazılarımıza göz atmayı unutmayın. Sorularınız ya da bu konuda tecrübeniz varsa yorum bırakabilirsiniz. Herkese bol şans!

eticaret-illustrasyon

Online Mağazanı 15 Dakikada Kur!

3 gün ücretsiz, ilk 3 ay sadece aylık 1$'a mağazanı Shopify ile kur! Hemen satış yapmaya başla!

Yazar hakkında

E-ticaret konusunda sürekli araştıran, öğrenen ve öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmayı seven biri.

Yorum yapın