İyzico Kullanan Siteler

İyzico ülkemizde online alışveriş konusunda gittikçe daha popüler hale gelen aynı zamanda da birçok uluslarası firmanın da ülkemizde kullandığı sanal pos şirketleri arasında yer alıyor.

Siz de İyzico’yu sitenize entegre etmeden önce İyzico’nun referanslarını kontrol etmek ve İyzico kullanan siteleri öğrenmek istiyorsanız yazımızdan faydalanabilirsiniz.

İyzico kullanan siteler arasından farklı alanlarda öne çıkan 10 siteyi sizler için seçtik. En iyi sanal POS firmaları yazımızdan İyzico haricindeki diğer alternatifleri de öğrenebilirsiniz.

İyzico ile Ödeme Alan Siteler

İyzico kullanarak yapabilecekleriniz yalnızca fiziksel ürün satışı değil. Online olarak hizmet satışı yapan birçok şirketin de İyzico’yu kullandığını göreceksiniz. Bu sebeple biz de hem fiziksel hem de hizmet satışı yapan siteler arasından seçimlerimizi yaptık.

Listemizi hazırlarken hem küçük işletmelere hem de Türkiye ve dünya çapında popüler olan ve İyzico ile ödeme alan sitelere yer vermeye çalıştık.

  • Peevv
  • Sahibinden
  • Letgo
  • Muhiku
  • Armut
  • Deercase
  • Literakitap
  • Apsiyon
  • Decathlon
  • Peevv

İyzico kullanmakta kararsızsanız İyzico mu Shopier mi başlıklı karşılaştırma yazımıza da göz atabilirsiniz.

Peevv

Deri ürünler üzerine uzmanlaşan Peevv sitesinden deri cüzdanlar ve kılıflar satın almak mümkün. Aynı zamanda sitede ahşap ve gümüş malzemeyle üretilmiş butik takılar için de özel bir bölüm bulunuyor. Cüzdanlar kişiye özel hale getirilebiliyor.

Peevv İyzico’yu kullanma sebeplerini şu şekilde açıklıyor: Önceki çalıştığım şirketle bir yenileme yapmak istediğimizde 30 sayfalık bir belgeyi doldurmamızı istediler, bunu yapmak istemediğim için iyzico’yu aradım. iyzico yaklaşık 5 saat içinde gereken her şeyi hazırladı ve ödeme kabul edebilecek noktaya geldik.

Sahibinden 

Türkiye’nin en büyük ilan sitelerinden olan Sahibinden üzerinden online olarak da kullanıcıdan kullanıcıya satışlar yapılabiliyor. Yani tabii ki sitenin en bilindik ilan fonksiyonları araba ve ev için bunun gibi bir online satış sistemi olmasa da Sahibinden üzerinden birçok farklı ürüne ulaşmak mümkün. Sahibinden de online ödeme almak için İyzico kullanan siteler arasında.

Sahibinden ekibi de İyzico’nun kullanım kolaylığını öne çıkarmış:

iyzico’yu tüketiciden tüketiciye yapılan satışlarda kullanıyoruz. Öncesinde burada kendi sistemimizi kullanıyorduk ancak asıl işimiz olmayan bu alana yatırım yapmak ve bunu işletmek yerine iyzico ile çalışmaya başladık ve asıl işimize odaklandık. Çalışmaya başladığımız günden beri iyzico’dan memnunuz.

Deercase

Telefon kabı sektörü gün geçtikçe büyüyen sektörler arasında. Deercase de yaptığı özel işbirlikleriyle birçok marka için toplamda yüzlerce farklı model telefon için online olarak telefon kabı almanızı sağlıyor. Deercase’in sitesinde de ödeme işlemlerinizi İyzico aracılığıyla tamamlıyorsunuz. 

deercase-iyzico

Letgo 

Letgo da ikinci el ürün satışı için Türkiye’nin en popüler uygulamalarından biri. Aylık belli sayıya kadar ürün listelemek ücretsiz olsa da daha fazla ürün listelemek isteyenlerin ve ürünlerini öne çıkartmak isteyenlerin ödeme yapması gerekiyor. Letgo da İyzico kullanan ve online ödemeler konusunda İyzico’ya güvenen bir uygulama.

Muhiku

Muhiku hediye kutusu sektöründe Türkiye’de adını kanıtlamış markalar arasında yer alıyor. Site üzerinden doğrudan hazır hediye kutuları seçebileceğiniz gibi birçok ürün arasından kendi hediye kutunuzu oluşturmanız da mümkün. Yalnızca online ödeme kabul eden sitede ödemeler İyzico aracılığıyla yapılıyor. 

muhiku-iyzico

Armut

“Hizmet Piş, Ağzıma Düş” sloganıyla çalışan hizmet sektörüne ait bir pazar yeri olan Armut.com üzerinden birbirinden farklı birçok alanda hizmet satın almanız mümkün. Websitesi üzerinden özel ders öğretmeninden düğün fotoğrafçısına kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan birçok kişiye ulaşabilirsiniz. Armut da İyzico ile ödeme alan siteler arasında.

Armut.com’un İyzico ile çalışmak konusunda öne çıkardığı nokta ise güvenli bir şekilde kredi kartlarının saklanabilmesi:

iyzico ile çalışmanın en büyük avantajlarından biri; güvenli bir şekilde kredi kartını saklama imkanı sunması. Çünkü biz aynı insanlarsa birçok kez çalışabiliyoruz. Bizim amacımız müşterilerimize kolay ve hızlı bir deneyim yaşatmak, bunu da böylelikle başarabiliyoruz.

Literakitap

Felsefe ve psikoloji alanında birçok kitabın yayıncısı olan Litera Kitap’ın websitesi üzerinden doğrudan yayıncının kitaplarına ulaşmak mümkün. Sipariş vermek istediğinizde de yapacağınız online ödemeye İyzico aracılık ediyor.

Decathlon

Spor ve outdoor alanında dünyanın önde gelen firmalarından olan Decathlon da Türkiye’deki ödemelerine aracılık etmesi için İyzico’dan hizmet alıyor.

decathlon-iyzico-kullanan-site

Apsiyon

Apartman ve site yönetim programı olan Apsiyon, site yönetimlerinin işini kolaylaştırıp konut sakinlerine de şeffaflık sunan bir site yönetim yazılımı. Tamamen online olarak kullanılan bir sistem olan Apsiyon’a yöneticiler kaydolurken ödemelerini İyzico aracılığıyla tamamlıyor.

Apsiyon da İyzico ile çalışma deneyimlerini anlatırken işlerini nasıl daha verimli hale getirdiğini öne çıkarmış:

“…iyzico bizim maliyetlerimizi düşürüyor ve bizi verimli hale getiriyor. iyzico sayesinde enerjimizi asıl işimiz olan alanlara aktarabiliyoruz.”

İyzico ile Ödeme Alan Siteler Neden İyzico’yu Tercih Ediyor?

2013 yılından beri online ödemelere aracılık eden İyzico sektörde 8 yılını tamamlamış durumda. Ödeme sistemleri denince en önemli konu olan güvenlik alanında kendini kanıtladı. Bankalar haricinde Türkiye’nin en popüler sanal pos şirketi. 2019 yılında dünyada bu alanda önde gelen şirketlerden olan PayU bünyesine dahil olan şirket hem küçük ve orta büyüklükte işletmeler hem de kurumsal firmalar için kullanım ve entegrasyon kolaylığıyla da öne çıkıyor.

Bugüne kadar toplam 2 milyondan fazla kişi İyzico’yu kullanarak alışverişlerini tamamladı. Bu da İyzico’nun güvenilirliğini arttıran önemli bir etken.

Firma yorumları İyzico’nun referanslar sayfasından alınmıştır:
https://www.iyzico.com/isim-icin/referanslar

eticaret-illustrasyon

Online Mağazanı 15 Dakikada Kur!

3 gün ücretsiz, ilk 3 ay sadece aylık 1$'a mağazanı Shopify ile kur! Hemen satış yapmaya başla!

Yazar hakkında

E-ticaret konusunda sürekli araştıran, öğrenen ve öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmayı seven biri.