İlham Verici & Kullanışlı 8 WordPress E-ticaret Teması [2023 Güncel]

Her geçen gün büyüyen e-ticaret pazarına talep hızla artıyor. Bu hızı yakalamak adına kurulan e-ticaret sitelerinin de kullanışlılığı ve çabukluğu önem teşkil ediyor. Kurmak istediğiniz e-ticaret sitesi için en uygun wordpress e-ticaret teması seçimini yapmak en az sitede satacağınız doğru ürün yelpazesini belirlemek kadar önemli.

E-ticaret temasını belirlemeden önce kuracağınız sitenin hangi alt yapı ile çalışacağına karar vermeniz gerekiyor. Bunun için birbirinden farklı ve özelliklerde alt yapı hizmeti arasından seçim yapmalısınız. WordPress, Joomla ve Wix gibi altyapı hizmeti veren açık kaynaklı platformlardan ücretli ya da ücretsiz kullanabileceğiniz e-ticaret teması edinebilirsiniz.

Joomla ile e-ticaret sitesi yapımı yazımız da ilginizi çekebilir.

2001 yılından beri açık kaynak kodlu yazılımıyla geliştirmeye de müsaade eden ve hali hazırda bilinen tüm internet sitelerinin %64,4’ünün WordPress kullanıyor olması, bu CMS platformunun her geçen gün daha da popüler olmasını sağlıyor. Bu nedenle e-ticaret sitesi denildiğinde akla gelen ilk altyapı sağlayıcı WordPress oluyor. 

İnternette birçok WordPress E-ticaret temasını kolayca bulmak mümkün. Biz de farklı kategorilerde öne çıkan tasarım, hız, fonksiyonellik gibi özellikleriyle fark yaratan temaları derledik.

WordPress E-ticaret Temaları

E-ticaret sitenizin en az içeriği kadar kullanışlı olması ve görsel açıdan da çekici olması müşteri memnuniyeti açısından önemlidir. Listelediğimiz bu 8 güncel e-ticaret teması sizin için kullanışlılık ve estetiği bir arada sunuyor.

Flatsome

Flatsome wordpress alt yapısı ile çalışan güncel en yüksek satış oranına sahip olan ücretli e-ticaret temasıdır. Mobil uyumlu ve responsive web sitesi dizaynı fırsatı veren bu tema, woocommerce ve kendine özgü page builder eklentileri ile hiçbir kodlamaya ihtiyaç duymadan hızlı ve kullanıcı dostu e-ticaret sitenizi kurmanıza olanak vermektedir. Kendinize özgün sayfa dizaynı yapabileceğiniz gibi onlarca farklı e-ticaret teması demolarıyla da hızlıca ürünlerinizi sitenizden satmaya başlayabilirsiniz.

Woodmart

Woodmart, Woocommerce eklentisini etkili şekilde kullanmanızı sağlayan bir başka üzerinde durulması gereken e-ticaret temasıdır. Kendini sürekli güncel tutan yazılımı ile dilediğiniz e-ticaret dalında özel ya da çoklu ürün seçenekleriyle satış yapabilmenizi sağlayan oldukça kullanışlı bir e-ticaret temasıdır.

Sürükle ve bırak sistemi ile kolayca sayfa dizaynı yapabileceğiniz page builder’ı sayesinde zamandan tasarruf edeceksiniz. Neredeyse tüm sayfa linkleri ve eklentileri AJAX teknolojisi ile çalışan bu tema sayesinde e-ticaret siteniz hızına hız katacaktır.

Electro

2021’in başlarında yaptığı 2 büyük güncelleme ile listemize de girmeye hak kazanan Electro e-ticaret teması özellikle elektronik cihaz satmak için e-ticaret sitesi kurmak isteyen girişimciler için biçilmiş kaftan. Birbirinden farklı ve görselliği ile ilgi çekici hazır ana sayfa dizaynı sunan bu e-ticaret teması geniş elektronik cihaz ürün yelpazenize en uyumlu tema olacağına eminiz.

Porto

Porto, satıldığı platformda en yüksek kullanıcı yorumu ve puanına sahip olan farklı işler için de kullanabileceğiniz en etkili e-ticaret temasından biridir.

İster yeni başlayan olun ister işinde uzman, yeni nesil page builder’ı sayesinde ekstra hiçbir eklentiye ihtiyaç duymadan özgün sayfa dizaynları yaratabilirsiniz. Bunun yanında size özgün yeni e-ticaret teması demolarıyla da hızlıca sitenizi oluşturmanızı sağlayacak altyapıyı da sağlıyor.

Xstore

E-ticaret için birbirinden farklı demolarıyla hızlı site kurmanızı sağlayacak bu temayı satın almanız halinde onlarca ücretli e-ticaret sitesi için gerekli olan eklentiye de sahip olabilirsiniz.

Satın alım sonrası müşteri hizmetiyle de oldukça ilgili olan bu e-ticaret teması size hem kullanışlı hem de görsel açıdan zengin içerik sunmaktadır. Dilediğiniz türde responsive dizayn site kurmanızı sağlayan bu wordpress alt yapısı ile çalışan e-ticaret teması size aynı zamanda 100den fazla hazır temada sunmaktadır.

Martfury

Özellikle sağlık sektörü ve bebek, çocuk ürünleri üzerine hazır domolarıyla dikkat çeken bu e-ticaret teması size bu sektörler için kuracağınız e-ticaret sitesinde görsel açıdan zengin kullanıcı dostu içerikler sunuyor.

Temayı satın alan kullanıcı yorumları üzerine geliştirdikleri yeni page builder sayesinde sayfa dizayn ve içerik yönetimi artık çok daha hızlı olan Martfury, sitenizin mobil tarafı ile de özgün olmanızı sağlıyor.

Bazar Shop

En son versiyon wordpress ve woocommerce eklentisiyle uyumlu çalışabilen bu e-ticaret teması size bir e-ticaret sitesinde olması gereken her şeyi sunuyor.

Satıldığı platformda yüksek olumlu kullanıcı yorumuyla dikkat çeken Bazar Shop onlarca farklı hazır demoları sayesinde site kurmanızı hızlıca bitirmenize de olanak sağlıyor.

Rey

Özellikle moda, giyim ve mobilya üzerine e-ticaret sitesi kurmayı planlayanlar için özgün içerikler sunan bu tema ile rakiplerinize fark atabilirsiniz.

Kendine özgü, basit ve kullanıcı dostu ara yüzlü hazır temalarıyla hızlıca e-ticaret sitenizi hayata geçirebilirsiniz. 

Diğer Altyapılardan 2 E-ticaret Teması

Girişte de bahsettiğimiz gibi e-ticaret sitenizi kurmak için birden farklı alt yapı seçeneği mevcut. Buraya kadar incelediğimiz temalarının hepsi WordPress altyapısı ile çalışan e-ticaret temalarıydı. Bunun dışında size beğendiğimiz diğer altyapılar ile oluşturabileceğiniz ilgili çekici temalardan da bahsetmek istedik.

Vina Subex

Ana sayfa dizaynı ile büyük e-ticaret firmalarının arayüzüne oldukça benzeyen ve kullanıcı dostu bir e-ticaret teması arıyorsanız Vina Subex, Joomla alt yapısı ile çalışan %100 responsive e-ticaret sitesi oluşturmanızı sağlar.

Bütün web tarayıcıları ile uyumlu çalışan, ekstra kod yazma ihtiyacı duymadan çok dilli web sitesi kurmanızı sağlayan bu tema, Joomla alt yapısı ile farklılık yaratmak isteyen girişimcilere tavsiye ederiz.

TechShed

Özellikle elektronik cihaz satmak için kurmak istediğiniz sitenize uyumlu bir e-ticaret teması arıyorsanız Techshed kesinlikle sizin için tavsiye edebileceğimiz temadır.

Basit sayfa yapısı ve kullanıcı dostu ürün sayfaları yaratabileceğiniz bu e-ticaret teması ile sitenizin mobil versiyonunu da sürekli güncel tutabilirsiniz. Ayrıca, hazır şablonu sayesinde hızlıca sitenizi kurabilir rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz. Wix altyapısını kullanır.

En Uygun E-ticaret Sitesi Teması Nasıl Seçilmeli?

E-ticaret sitenizin içeriği kadar kullanıcı dostu olması ve görüntüsü de önemlidir. Kullanacağınız e-ticaret teması kesinlikle satacağınız ürün ile uyumlu olmalıdır. Online satışlarınızı arttırmak için seçeceğiniz tema da oldukça önemlidir.

Eğer hazır şablonlar üzerinden hızlıca bir site kurmak istiyorsanız, konusuna göre hazırlanmış ve ilgili eklentileri barından bir e-ticaret teması seçmeniz gerekir. 

Örneğin; yukarıda listelediğimiz e-ticaret temalarından biri olan Ray’i kullanarak cep telefonu gibi elektronik eşya satan bir site kurmanız size avantaj sağlamaz. Çünkü bu tema özel olarak moda, giyim ve mobilya üzerine hazırlanmış bir e-ticaret temasıdır ve bu ürünlerdeki kategori mantığında istediğiniz sonucu daha kolay alırsınız.

Site kurulumu öncesi tema arayışındayken o tema ile daha önce yapılmış örnek siteleri bulabiliyorsanız mutlaka incelemelisiniz. Bu size gelecekte nasıl bir siteye sahip olacağınızı gösterecektir.

Ayrıca, WordPress ile çalışan bir e-ticaret temasında dikkat edilmesi gereken başlıkları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kullanıcı dostu olması sizin ve müşteriniz için oldukça önemli. Arka tarafta sitenizi kolayca yönetiyor olmalısınız. Müşteriniz de aradığı her şeyi kolayca bulabilmeli.
  • Temanın hızlı çalışıyor olması satın almadan önce demolar üzerinden kontrol edebileceğiniz bir özellik. Burada sorun yaşadığınızı düşündüğünüz temalardan uzak durun. Fazla özellik başta çekici görünebilir ama site hızı gittikçe daha önemli bir faktör haline geliyor.
  • Mobil uyum desteklemesi öncelikli olmalı. Günümüzde artık site trafiğinin büyük bir bölümü mobil cihazlardan gelmektedir.
  • Tasarımdaki özgünlük sizi farklı kılar. Müşteri güvenini ve memnuniyetini arttıran etmenlerden biridir.
  • Gerekli eklentileri barındırıyor olması sizi ekstra eklenti satın alma ücretinden kurtaracaktır. Temayı satın almadan önce mutlaka içerdiği eklentileri ve size hangilerinin gerekli olduğunu öğrenmeye çalışın.

E-ticaret dünyasına adım atmak için geriye sadece sitenizi kurmak ve WordPress e-ticaret teması seçmek kaldıysa bu yazı boyunca anlattıklarımız size yardımcı olacaktır. Uygun ürün çeşidine göre doğru tema ile e-ticaret sitesi kurmak önemlidir.

Kurulum öncesi tema arayışı için harcadığınız zamana ve paraya üzülmeyin. Bu size gelecekte müşteri ve ekonomik kazanç olarak geri dönecektir. E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler yazımızla yapmanız gereken diğer şeyleri de öğrenebilirsiniz.

eticaret-illustrasyon

Online Mağazanı 15 Dakikada Kur!

3 gün ücretsiz, ilk 3 ay sadece aylık 1$'a mağazanı Shopify ile kur! Hemen satış yapmaya başla!

Yazar hakkında

E-ticaret konusunda sürekli araştıran, öğrenen ve öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmayı seven biri.