İşinizi Kurmak & Büyütmek için En iyi E-Ticaret Ajansları [2023 Güncel]

E-ticaret dünyasında fark yaratmak ve öne çıkmak yıllar geçtikçe iyice zorlaşıyor. Sizinle aynı kategoride satış yapan birçok e-ticaret sitesi ve platformun ortaya çıkmasının yanı sıra yıllardır bu sektörde faaliyet gösteren firmalarla da rekabet etmek zorundasınız. E-ticaret ajansları fark yaratmanızı sağlayan nokta olabilir!

Bu zorlayıcı rekabet düzeninde öne çıkmanın birçok yolu bulunuyor. SEO çalışmalarına bütçe ve vakit ayırıp Google ya da diğer arama motorlarından gelen trafiğinizi arttırabilirsiniz. Sosyal medya pazarlaması ve dijital pazarlama ile hem sosyal medya trafiğinizi arttırabilir, hem de farklı kanallardaki reklam gösterimleriyle sitenize daha çok ziyaretçi çekebilirsiniz.

Bu bahsettiklerimiz tabii ki müşterilerinizi arttırmak adına ilk akla gelenler. İş modeliniz, sattığınız ürünler, web sitenizin durumuna göre e-ticaret ajansları birçok alanda sitenize geliştirmenizi sağlayacaktır.

İyi Bir E-Ticaret Ajansı Hangi Alanlarda Fayda Sağlayabilir?

E-ticaret ajansları sitenizin tasarımını daha profesyonel hale getirebilir; sitenize daha çok ziyaretçi çekebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz. Temel olarak her zaman için ajansla çalışırken hedefiniz satışlarınızı, cironuzu ve kârınızı arttırmak olacak. Alanınızda belli bir zaman sonra en iyi e-ticaret siteleri arasında girmeniz doğru bir planlamayla mümkün.

Bu iş kolları için birçok farklı alanda hizmet veren bir ajansla ya da alanında uzmanlaşmış birden fazla ajansla çalışabilirsiniz:

  • SEO
  • Dijital Pazarlama ve Reklam
  • Sosyal Medya 
  • Web Tasarım & Yazılım
  • Pazaryeri Yönetimi
  • E-Ticaret Entegrasyonları
  • E-Ticaret Platformları Danışmanlığı

Biz bu yazımızda daha çok birçok alanda hizmet veren e-ticaret ajansları arasından seçimlerimizi yaptık. Bu tercihleri yaparken e-ticaret alanında faaliyet gösteren şirketleri referans olarak gösteren ajansları seçmeye çalıştık.

En İyi 7 E-Ticaret Ajansı

E-ticaret ajansınızı seçerken öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Genel anlamda birçok hizmet alabileceğiniz ajanslara yer vermeye çalışsak da daha çok tasarım ve yazılım alanında öne çıkan bir ajanstan öncelikli talebiniz sosyal medya pazarlaması olduğunda iyi verim alamayabilirsiniz. Bu sebeple e-ticaret ajansıyla çalışmaya başlarken ihtiyaçlarınızı detaylı bir şekilde açıklamalısınız.

Ajansları açıklarken ajansların lokasyonlarına da yer vermiş olsak da remote çalışma düzeninin gittikçe arttığı dünyada ajansın sizin şehrinizde olmasının önemi çok da yüksek değil.

112Dijital

İstanbul’da yer alan 112Dijital ajansı 2015 yılından beri aktif olarak müşterilerine hizmet veriyor. Ajans kendisini E-ticaret ve Dijital Reklam ajansı olarak tanıtıyor. Özellikle e-ticaret alanında spesifik olarak birçok konuda hizmet veriyor. Bunların başında e-ticaret danışmanlığı, e-ticaret strateji planlaması, grafik tasarım ve yazılım hizmetleri geliyor. Yani 112dijital ile işe başlangıç noktanızdan itibaren çalışabilirsiniz.

112-dijital-eticaret-ajansi

Şirket e-ticaret ajansları arasında dijital pazarlama tecrübesiyle de öne çıkıyor. Bu da e-ticaret sektöründe hızla büyümenize yardımcı olabilir. Şirketin referansları arasında büyük markalar dışında birçok küçük ve orta büyüklükte e-ticaret sitesine sahip markalar da bulunuyor. Limoya, Ozyo, glutensiz.com, Doğal Dükkan, e-tesettür gibi birbirinden farklı sektörlerde hizmet veren birçok e-ticaret sitesi 112dijital müşterileri arasında.

ModdGroup

ModdGroup ana sayfasında bizi şu mottoyla karşılıyor. “Profesyonel SEO hizmeti, sosyal medya yönetimi, içerik yönetimi, dijital pazarlama, kreatif işler ve web sitesi çözümleri ile 2023’de markanız öne çıksın.” Ajansın hizmetleri arasında kurumsal kimlik tasarımı ve marka oluşturmadan dijital reklamlara kadar geniş bir yelpaze bulunuyor. E-ticaret markanıza belli bir sermaye ayırdınız fakat konseptinizi, markanızı netleştirip bir an önce işe başlamak istiyorsanız ModdGroup sizin için doğru adres olabilir.

ModdWorks İstanbul merkezli bir ajanstır.

Age Ajans

İzmir merkezli Age Ajans, yazılım ve dijital pazarlama konusunda hizmetler sunuyor. E-ticaret ajansları arasından seçim yaparken önceliğiniz iyi bir yazılım hizmeti almaksa Age Ajans sizin için doğru tercih olabilir.

age-ajans-eticaret-ajansları

Sektöründen birçok firmaya destek veriyorlar. Age ekibi şimdiye kadar 600’den fazla projeyi tamamlayarak teslim etmiş ve 65’den fazla E-ticaret sitesine aktif olarak danışmanlık hizmeti vermektedir. E-ticarete dair yazılımdan başlayan süreçte aradığınız tüm adımlarda yardımcı olmak için hazır.

Ajans Agesoft adı altında doğrudan e-ticaret paketleri de hazırlıyor. Yani e-ticaret sitesi kurmak için bu şekilde bir yazılım desteği arayanlar için de birebir olabilir.

Unicorn Dijital

İstanbul ve Bursa’da ofisleri bulunan Unicorn Dijital e-ticaret danışmanlığı kapsamında performans odaklı e-ticaret Siteleri için kurulum, ürün yönetimi, ERP entegrasyonu, SEO ve SEM dahil bütün süreçlere tek bir merkezden çözüm üretiyor. E-ticaret danışmanlığı haricinde web tasarım, sosyal medya yönetimi, SEO ve dijital reklamlar konusunda da Unicorn Dijital’den hizmet alabilirsiniz.

Unicorn Dijital’le çalışmak sadece pazar yerlerinde satış yapan e-ticaret şirketleri için de faydalı. Birden fazla pazaryerinde bulunan müşteriler için değişen komisyon oranlarını hesap edip sabit kar marjları ile satış yapmasını sağlayacak özel makrolar ile de size yardımcı olabilirler.

Shopify Uzmanı

Shopify Uzmanı, 2014 yılında Shopify kullanımı hakkında merak edilenleri cevaplamak ve bu konuda insanlara yardım etmek için freelance yazılımcılar tarafından kuruldu. Merkezi İstanbul Beyoğlu’nda olan şirket hem hafta içi hem de hafta sonu hizmet veriyor.

Shopify Uzmanı, Shopify’ın resmi partnerlerinden olduğu için müşterilerinin tüm sorularını hızlıca çözebilme yeteneğine sahip. Eğer siz de Shopify üzerinden e-ticaret yapmak istiyorsanız Shopify Uzmanı ekibi mağazanızın kurulumundan bu yolculukta yaşayabileceğiniz tüm teknik sıkıntılara kadar her aşamada size destek olacaktır.

Forsada

Markanızı dijitale taşımak istediğiniz noktada ya da sıfırdan dijital dünyada bir marka oluşturmak istediğinizde Forsada e-ticaret ajansı olarak sizin yanınızda. Forsada, işletmeleri dijital dünyada daha aktif hale getirmek için hızlı ve kaliteli çözümler sunar.  Forsada, markanıza bir satış sitesi hazırlıyor. Mağazanızı önerilerileri doğrultusunda hızlıca satışa hazır hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda Forsada ekibi Pazar yeri yönetimi konusundaki uzmanlığıyla farklı web sitelerinde yapacağınız satışlarda da destek olabilir.

Tabii ki e-ticaret süreci web sitesini hazırlama adımında bitmiyor. Dijital pazarlama hizmetleri de sunan Forsada ajansı komple bir paket olarak e-ticarete giriş sürecinde sizi güçlendirebilir.

Forsada İstanbul merkezli bir ajanstır.

Digital Panzehir

İstanbul merkezli Digital Panzehir e-ticaret sitenizi oluşturma sürecinde size yardımcı olacaktır. Ajans, markanın, ürün veya hizmetin hedef kitlesine göre en uygun kullanıcı deneyimini dikkate alan ve dijital trendleri yakalayan web çözümleri sunar. Mecranın yazılımdan grafik tasarımına, özel araç ve sistemlerin geliştirilmesinden güncellenmesine dek tüm süreçleri yönetir.

Digital Panzehir ile e-ticaret sitesi yönetim süreçleriniz dışında dijital reklam, medya satın alma, sosyal medya ve strateji alanlarında da çalışabilirsiniz. Birçok şirket e-ticarete başlama sürecinde tıkanıyor. Digital Panzehir ile hızlıca e-ticarete giriş yapabilirsiniz.

ZEO

E-ticaret sitenizde istediğiniz performansı yakalayamıyor musunuz? SEO, performans pazarlama, içerik stratejisi ve web analytics alanında Türkiye’nin uzman ajanslarından biri olan ZEO‘dan destek alabilirsiniz.

zeo-eticaret-ajansi

İstanbul, Ankara ve Londra ofisleriyle farklı sektörlerden birçok müşteriye hizmet veren ZEO alanında Türkiye’nin fark yaratan e-ticaret ajansları arasında yer alıyor.

Referansları arasında e-ticaret sektöründe bulunan Cimri, Hipicon, Lidyana, Tazedirekt, Joker gibi şirketler bulunan ajansla çalışarak sitenize gelen ziyaretleri arttırabilirsiniz. Ziyaretçilerinizi daha iyi analiz ederek onları daha iyi hedefleyen içerikler ve reklamlar sunabilirsiniz.

E-Ticaret Ajansıyla Çalışmalı Mıyım?

E-ticaret ajansıyla çalışmak sizin için süreci hızlandıracaktır. Şirketinize alanında uzman bir kadro kurmaktan çok daha hızlı bir şekilde bir ajansla çalışarak aynı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Özellikle küçük ve orta büyüklükte bir e-ticaret sitesi için bir e-ticaret ajansından belli bir süre hizmet alarak web sitenizi daha iyi hale getirmek, SEO çalışmalarıyla trafiğinizi arttırmak gibi konularda yukarıda paylaştığımız ajansların uzman kadrolarına güvenebilirsiniz.

Yukarıda paylaştığımız ajans listesi dışında da Türkiye’de fark yaratacak birçok e-ticaret ajansına ulaşabilirsiniz.

eticaret-illustrasyon

Online Mağazanı 15 Dakikada Kur!

3 gün ücretsiz, ilk 3 ay sadece aylık 1$'a mağazanı Shopify ile kur! Hemen satış yapmaya başla!

Yazar hakkında

E-ticaret konusunda sürekli araştıran, öğrenen ve öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmayı seven biri.