Skillshare E-Ticaret Kursları | Mağazanı Kur ve Geliştir!

E-ticarete girmek ya da halihazırdaki online mağazasını geliştirmek isteyenler için en iyi seçeneklerden biri e-ticaret kursları. Kafanızı kurcalayan bir konu varsa işin uzmanlarından bilgi alabilir; sıfırdan başlarken hangi adımları izlemeniz gerektiğini tecrübesi olan kişilerden öğrenebilirsiniz. Skillshare e-ticaret kursları bu noktada imdadınıza yetişiyor.

7 gün deneme imkanı veren Skillshare’de 200’ün üzerinde e-ticaret kursu var. Aşağıda ilginizi çekebilecek bazı kurslardan bahsettik. Daha fazlasını görmek ve 7 gün yerine 1 ay boyunca ücretsiz denemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Aklınıza takılan soruları aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Şimdi ilk olarak Skillshare’in ne olduğuna bakalım, sonra da Skillshare e-ticaret kursları nelermiş, inceleyelim.

Skillshare Nedir?

Skillshare, 2010 yılında New York’ta kurulan bir online eğitim platformu. Sitede yüzlerce eğitmen ve binlerce eğitim var. Yalnızca e-ticaretle ilgili değil aynı zamanda illüstrasyon, fotoğraf, örgü, tasarım gibi pek çok alanda eğitim bulabilirsiniz. El yapımı ürünler yapıp satıyorsanız ya da satmak istiyorsanız Domestika’daki uzun projelerin yanı sıra Skillshare’in pratik el işi kurslarına da bakabilirsiniz.

Skillshare’de vaktinize göre uzun ya da kısa eğitimler alabilirsiniz. E-ticaretle ilgili 20 saatlik eğitimler de var, yarım saatlik de. Konuya ve kendinizi geliştirmek istediğiniz seviyeye göre dilediğinizi seçebilirsiniz.

Daha önce E-Ticaret Yardım’da İspanya’da kurulan online kurs platformu Domestika‘dan bahsetmiştik. Skillshare’le arasındaki farklardan biri Domestika’da her kursun tek tek alınması. Skillshare’de ise aylık/senelik bir ücret ödeyip tüm kurslara erişebiliyorsunuz. Tabii bu sebeple Domestika’da 10 dakikalık ya da yarım saatlik bir kurs bulabilmeniz imkansız. Genelde daha uzun ve daha kapsamlı kurslar oluyor.

Skillshare’in diğer bir farkı ise eğitim videolarının daha basit olması. Domestika’da tüm kurslar belli bir standarta otururken Skillshare’de her kurs, (Original ibaresi olanlar dışında) farklı bir standartta çekiliyor.

Sonuç olarak farklı eğitim platformlarında ücretsiz deneme gibi bir imkanınız varsa (Skillshare’de var) o süreçte deneyebilir; ilginizi çeken kurslara göz atabilir ve sonrasında devam etmek isterseniz ücret ödeyerek kendinizi geliştirmeye devam edebilirsiniz. (Aylık 2 dolardan senelik 24 dolarlık bir ücreti var.)

Skillshare E-Ticaret Kursları

skillshare e-ticaret kurslari 1 ay

Az önce bahsettiğimiz gibi Skillshare’de senelik bir ücret ödedikten sonra tüm kurslara erişebiliyorsunuz. Yani e-ticaret kursunun yanında bir de sulu boya kursuna katılabilirsiniz. Bu kurslar video olarak yüklendiği için istediğiniz zaman, istediğiniz yerden izleyebilmeniz mümkün. Yalnız tabletlerde uyumsuzluk yapabiliyor bu yüzden bilgisayardan izlemeniz daha pratik olabilir.

Skillshare’de 200+ ticaret kursu var. Arama çubuğuna ecommerce yazarak bu kursları filtreleyebilirsiniz. Sıralama yaparken öğrenci sayısını ya da yüklenme tarihini seçebilirsiniz. Zaten deneme süreniz boyunca bu kursları istediğiniz gibi inceleyebilirsiniz. Her kursun başında kısa bir tanıtım videosu bulunuyor. Sizin aradığınız eğitimin o olup olmadığını konu başlıklarından ve tanıtımdan anlayabilirsiniz.

E-ticarette spesifik bir konuyu öğrenmek istiyorsanız ona göre arama yapabilirsiniz. “Etsy’de satış”, “Shopify’da dükkan açmak” ya da “Instagram’da reklam vermek” gibi. Tabii bunları İngilizce olarak aratmanız gerekiyor çünkü sitedeki eğitimler ve sitenin dili İngilizce. Maalesef Türkçe altyazıları da bulunmuyor. Fakat tüm kursları İngilizce altyazılı olarak izleyebilmeniz mümkün. İsterseniz yavaşlatabilir isterseniz hızlandırabilirsiniz. Böylelikle eğitimi size en uygun hale getirebilirsiniz.

E-Commerce Essentials – E-Ticarete Giriş Kursu

Bu kursta pazarlama otomasyonu yapan Klaviyo’dan Tracey Wallace, önce e-ticaretin günümüzde geldiği yere bakıyor. Trendleri yakalayarak nasıl niş bir ürün bulabileceğinizden bahsediyor. Ardından rakip analizi yapabilmeniz için pratik yöntemler anlatıyor ve online mağazanızı açarken hangi altyapıyı kullanabileceğinizi seçmenize yardımcı oluyor. Son olarak daha kârlı bir işletme için ipuçları paylaşıyor.

Toplamda 1 saatlik bu kısa eğitim, e-ticarete dair pek çok şeye değiniyor ve ilham veriyor. Kursun içinde pratik yapmanızı kolaylaştırmak için bir de PDF dosyası mevcut. Kursta örnek gösterilen siteleri incelemek de eminiz kendi işinizi kurarken bir marka yaratmanız konusunda işinize yarayacak.

WordPress Academy – WordPress’le Site Yapın

Yazılımcı Chris Dixon’ın 8 buçuk saatlik WordPress akademisi sayesinde kendi sitenizi kurabilirsiniz. 8 buçuk saat de gözünüzü korkutmasın. Aslında içerik, 5-10 dakikalık 83 bölümden oluşuyor. Yani oturup bir çırpıda hepsini bitirmeniz gerekmiyor. Kendi hızınızda, merak ettiğiniz konuları sindirerek öğrenebilirsiniz. Bu kursta da yardımcı dosyalar mevcut. Projects and Resources kısmından indirebilirsiniz.

Building an Etsy Shop that Sells – Etsy’de Başarılı Bir Mağaza Kurmak

Etsy’deki farklı satıcılar için video içerikler üreten Parker Gard, bu eğitimde öncelikle pazar yeri kavramına değiniyor. Ardından dünyanın en büyük pazar yerlerinden Etsy’yi anlatıyor ve Etsy’de satışa uygun ürünleri nasıl bulup üretebileceğinizden bahsediyor. Bu konuyla ilgili olarak el yapımı ürünler yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kursta bunun yanı sıra akılda kalıcı bir marka yaratmanın yollarından ve potansiyel müşterilerinizin karşına çıkabilmenin yollarından da bahsediliyor. Etsy’de ürün satarak dünyaya açılmak gibi bir hayaliniz varsa 41 dakikalık bu kursla ilk adımı atabilirsiniz. Kursun içeriğinde adımlarınızı planlarken kullanabileceğiniz içerikler ve çalışma kağıtları da bulunuyor.

Shopify 2023 SEO Masterclass – Shopify’la Başarılı Bir Site Kurun

skillshare e-ticaret kursu shopify

QisaBags adlı markasıyla satış yapan Kato Ramishvili, 4 buçuk saatlik bu kursta Shopify‘da satış yapmanın inceliklerine değiniyor. Shopify sayesinde evinden çıkıp kendi atölyesini ve işini kuran Kato, Shopify’da nasıl SEO yapabileceğinizi anlatıyor. Eğer kendi imkanlarınızla bir şeyler üretiyorsanız ve bunları internette satmak istiyorsanız bu kursu deneyebilirsiniz.

Shopify, dünyada en çok tercih edilen e-ticaret platformlarından biri. Başlangıç için bu kursu izleyip kendi dükkanınızı kurmaya hemen başlayabilirsiniz. Shopify’ı 3 gün ücretsiz deneyip ardından 3 ay boyunca yalnızca 1 dolar ödeyebilirsiniz. Bu fırsattan yararlanmak isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Shopify üzerine tek kurs Kato Ramisvili’ninki değil. Kurt Elster’ın da 3 saatlik mağaza kurmak ve custom temalar üzerine popüler bir eğitimi var. Arama çubuğuna Shopify yazarak konuyla alakalı diğer 90 kursa da erişebilirsiniz.

Facebook Ads for Ecommerce – Facebook ve Instagram Reklamları

12 buçuk saatlik bu eğitim toplam 90 dersten oluşuyor. Dijital pazarlamacı Rihab Seb, öncelikle Facebook reklamlarının nasıl çalıştığını anlatıyor. Ardından Google ads ve Facebook ads arasındaki farklardan bahsediyor. Facebook Business Manager kullanmayı, Facebook pixel kurmayı, kampanya planlamayı ve hedef kitle belirlemeyi anlatıyor.

Daha önce reklam vermediyseniz ya da reklamlarınız başarılı olmadıysa bu kurs sayesinde kendinizi geliştirebilirsiniz. Pratik şekilde reklam malzemesi oluşturmayı ve bu reklamların performansını incelemeyi de kurs içerisinde öğreneceksiniz.

ChatGPT Kullanarak İçerik Yazmak

Yazının bu başlığa kadar olan kısmı popüler ve bol öğrencili kurslardı. Skillshare e-ticaret kursları ararken yüklenme tarihine göre seçerseniz karşınıza yapay zekalı eğitimler de çıkıyor. Bunlardan biri Alan Sharpe’nin ChatGPT copywriting kursu. 15 derslik ve 1 buçuk saatlik bu kurs, e-ticaret işinizde kullanabileceğiniz içerikleri ChatGPT’yle nasıl üretebileceğinizi anlatıyor.

Sitenizde meta description yazarken zorlanıyorsanız ya da blog yazılarınızda konu başlıklarını daha pratik bir şekilde çıkarmak istiyorsanız ve ChatGPT’den istediğiniz verimi alamadıysanız bu kursa göz atabilirsiniz.

Özet

Kısaca özetlemek gerekirse Skillshare; dil öğrenmekten resim yapmaya, tasarım yapmaktan e-ticaret sitesi açmaya kadar her alanda eğitim bulabileceğiniz bir platform. Sitede binlerce kurs var ve bizim her kursu bu yazıda inceleyebilmemiz imkansız fakat siz isterseniz ücretsiz deneme süresince ilginizi çeken konulardaki kurslara göz atabilirsiniz.

Kurslarla ilgili yorumlarınızı ve tecrübelerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. Kendi önerileriniz varsa onları da yorum olarak bırakabilirsiniz. Şimdiden iyi eğitimler diliyoruz!

eticaret-illustrasyon

Online Mağazanı 15 Dakikada Kur!

3 gün ücretsiz, ilk 3 ay sadece aylık 1$'a mağazanı Shopify ile kur! Hemen satış yapmaya başla!

Yazar hakkında

E-ticaret konusunda sürekli araştıran, öğrenen ve öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmayı seven biri.