İnternette En Çok Satılan Bebek Ürünleri Neler?

E-ticaret sektörüne girmek isteyen kişilerin pek çoğu satışı garanti olan ürünleri tercih etmektedir. E-ticarette en çok satan ürünler zaman zaman değişse de satışları hiç azalmayan, her dönem çok satan bazı ürün grupları vardır. Bu ürün grupları arasında cep telefon aksesuarları, tekstil ürünleri, kitap gibi ürünlerin yanında bebek ürünleri de bulunmaktadır.

TÜİK verilerine göre 2021 yılında ülkemizde 1 milyon 79 bin 842 bebek doğmuştur. Bu da milyonlarca bebek ürününün satıldığı anlamına gelmektedir. İnternette en çok satılan bebek ürünleri 2022 yılında da değişmemiştir. Bu ürünler arasında bebek kıyafetleri, bebek oyuncakları, bebek mobilyaları gibi ürünler vardır.

Bu yazımızda en çok satılan bebek kıyafetlerine, bebek bakım ürünlerine ve anne bebek ürünlerine bakacağız. Bu ürünler hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Sizler de bebek ürünleri satarak e-ticaret dünyasına girebilir ve para kazanabilirsiniz!

En Çok Satılan Bebek Kıyafetleri

E-ticaretin her dönem çok satanlarından olan bebek kıyafetlerinin onlarca türü bulunmaktadır. Bebekler hızlı büyüdükleri, çok çabuk üstlerini kirlettikleri için en çok satan bebek ürünleri arasında kıyafetler üst sırada yer almaktadır.

Ayrıca bebek kıyafetleri yeni doğan bebek ziyaretlerinde de hediye olarak tercih edilmektedir. Bu nedenle de satışları hiç azalmaz. Sürekli yeni bebeklerin doğduğunu ve hepsinin kıyafete ihtiyacı olduğunu düşünün! Bu her zaman para kazanabileceğiniz alanlardan biridir. Gelin en çok satılan bebek kıyafetlerine yakından bakalım.

Body ve Zıbın

İnternette en çok satılan bebek ürünleri arasında ilk sırada body ve zıbınlar bulunmaktadır. Bebeklere iç çamaşırı yerine giydirilen ve en çok çıtçıtlı modelleri tercih edilen zıbınların yanında bodyler de oldukça fazla satılmaktadır.

Hem kız hem erkek bebeklere giydirilebilen zıbınlar üzerlerindeki sınırsız baskı seçenekleriyle de dikkat çekmektedir. Siz de markanıza özel baskılar yaptırarak zıbın ve body satabilirsiniz.

Bunların yanında kaliteli kumaştan sevimli desenlere sahip müslin kundak da satabilirsiniz.

Takımlar

En çok satılan bebek ürünleri arasında takımlar da vardır. Hem pijama takımları hem sweatshirt takımları oldukça fazla ilgi görmektedir. Birbirinden farklı renkte ve modelde bulunan takımlar her bütçeye uygun fiyatlarıyla da dikkat çekmektedir.

Ayakkabılar

Bebek ayakkabıları da oldukça fazla satılan ürünler arasındadır. Bebeklerin evde giyebilecekleri ayakkabıların yanında daha büyük bebeklerin dışarıda giyecekleri ayakkabılar da bulunmaktadır.

Bu ürünlerin dışında tişörtler, pijamalar, battaniyeler, tulumlar, havlular,bornozlar gibi ürünler de oldukça fazla satılmaktadır. Birbirinden farklı desenleri ve baskılarıyla tişörtler en çok satılan bebek kıyafetleri arasındadır. Özellikle “canım annem, canım babam” yazılı ve esprili tişörtler dikkat çekmektedir.

En Çok Satan Bebek Bakım Ürünleri

en-cok-satan-bebek-bakim-urunleri

Bebek kıyafetleri dışında bebek bakım ürünleri de çok satılmaktadır. Bebeklerin doğdukları andan itibaren pek çok bakım ürününe ihtiyaçları olur. Hem ebeveynler hem de bebeğe hediye almak isteyen kişiler bu bebek bakım ürünlerini tercih edebilirler.

En çok satılan bebek bakım ürünleri arasında neler var, gelin birlikte bakalım.

Bebek Bezleri

Her dönem en çok satılan bebek ürünleri arasında bulunan bezler, bebeklerin doğdukları andan 2.5, 3 hatta bazen 4-5 yaşlarına kadar ihtiyaç duydukları ürünler arasında bulunmaktadır.

Bebek bezi üreten pek çok marka vardır. Bu markalarla anlaşarak bu ürünleri sanal mağazanızda satabilirsiniz. Bu sayede satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Pişik Kremleri

Pek çok bebek pişik problemiyle karşı karşıya kalmaktadır. Kalmasa bile ebeveynler bu ürünleri “ne olur ne olmaz” diyerek satın almaktadır.

Pişik kremlerinin de pek çok çeşidi bulunur. Bazıları önleyici özelliktedir. Pişik kremlerinin dışında vücut losyonları, bebek yağları da bu alanda çok satan ürünler arasındadır.

Bu tarz ürünlerde trendleri takip etmek ve temiz içeriklere yönelmek pazarlamada işinizi kolaylaştırabilir. Ebeveynler bebekleri için en iyisini ister. Kendilerine almayacakları kalitede ürünleri bebeklerine alabilirler. Siz de bu hassasiyetin farkına vararak bebekler için yüksek kalitede ürünler satmayı deneyebilirsiniz.

Bebek Setleri

İnternette en çok satılan bebek ürünleri arasında bebeklerin ihtiyacına yönelik setler de bulunmaktadır. Tırnak bakım seti, fırça-tarak seti gibi setler bebeğin ihtiyaç duyabileceği bütün ürünlerin bir araya gelmesiyle oluşmaktadır.

Siz de piyasada olmayan bir paket yapabilirsiniz. Bu sayede en çok satan bebek ürünlerini bir araya getirdiğiniz paketler oluşturarak satışlarınızı arttırabilirsiniz. Örneğin banyo seti, oyun seti, uyku seti gibi bir set oluşturabilirsiniz.

Burun Spreyi, Damla ve Aspiratörü

Bebeklerin en çok ihtiyaç duyduğu bakım ürünlerinden birisi de burun spreyleridir. Burunları tıkanan bebekler nasıl çıkaracaklarını bilmedikleri için ebeveynlerin yardımcı olması gerekir. Bunun için de yardımcı olacak bakım ürünlerini kullanırlar.

Her bebek çantasında mutlaka bulunan bu ürünler her gün satışlarını arttırmaktadır. Bunun yanında gaz giderici damla ve şuruplar, bebeklere özel kulak çubukları da satılmaktadır.

Bu ürünlerin dışında bu kategoride bebek şampuanları, yıkama aparatları ve taşınabilir küvetler de oldukça fazla ilgi görmektedir. Bazı aileler bebeklerinin yüzmeyi erkenden öğrenmesi için banyoya kurulabilen bebek havuzlarından da satın almaktadır.

Bu kategoride niş bir ürün arıyorsanız bebek havuzları bu ürünlerden biri olabilir.

En Çok Satan Anne Bebek Ürünleri

en-cok-satilan-anne-bebek-urunleri

Bebeklerin ihtiyaç duyduğu ürünler dışında doğum yapan annelerin ihtiyaçları da en çok satılan bebek ürünleri arasındadır.  Bebek kıyafetleriyle bir örnek olan lohusa kıyafetleri oldukça fazla ilgi görmektedir.

Ayrıca mendiller, bebek ziyaretine gelenlere verilecek hediyeler de oldukça fazla satılmaktadır. Gelin en çok satılan anne bebek ürünlerine yakından bakalım.

Bebek Arabaları

Bebeği olan ailelerin mutlaka aldığı ürünler arasında bebek arabaları da bulunmaktadır. Her bütçeye uygun fiyatlarıyla bulmak mümkün olsa da genellikle bu ürün grubunun en pahalı ürünleri arasındadır. Bu nedenle kıyafetlere göre az satılsa da çok kâr getirecek ürünlerdendir.

İyi ve kaliteli olanlarından satarsanız satışlarınıza olumlu yansıması mümkündür.

Ana kucağı

Bebeklerin elde taşınabilmelerine yardımcı olan, evde de onları uyutabilmek için kullanılan ana kucakları bebeklerin uyumayı en sevdiği yerlerdendir. Bu nedenle bebeklerini uyutmakta zorlanan ailelerin de internetten en çok satın aldıkları bebek ürünleri arasındadır.

Birbirinden farklı rengi ve modeli bulunan ana kucakları her dönem en çok satılan ürünler arasındadır.

Bebek Mobilyaları

Bebeği olacak aileler bebekleri henüz doğmadan bebek odası için alışveriş yaparlar. Bebek beşiği, dolap, şifonyer gibi ürünleri satın alarak bir bebek odası oluştururlar. Bu nedenle de bebek odası mobilyaları internette en çok satılan bebek ürünleri arasında her dönem üst sıralarda yer almaktadır.

Kullanılan malzemelere göre kalitesi değişen bu ürünler deponuzda çok yer kaplayabilirler ancak küçük ürünlere göre daha pahalıya satıldıkları için ilginç bir kâr-zarar dengesi oluştururlar.

Eğer bebek mobilyası satmayı düşünürseniz sonradan sürprizlerle karşılaşmamak adına önceden her şeyi planlamanız gerekir.

Oyuncaklar

Bebekler doğdukları andan itibaren ses çıkaran, ışıklı oyuncaklara ilgi gösterirler. Ebeveynler daha bebekler doğmadan oyuncak almaya başlarlar. Ayrıca tıpkı kıyafetler gibi oyuncaklar da bebeklere alınan hediyeler arasındadır.

0-3 yaş arası bebekler için üretilen pek çok oyuncak vardır. Sizler de plastiğin kullanılmadığı, doğaya duyarlı ve sağlıklı oyuncaklar satarak ailelerin dikkatini çekebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz. Örneğin amigurumiler. Hatta bunları kendiniz yapıp satabilirsiniz.

Bu ürün dışında çok satan bebek ürünleri arasında diş kaşıyıcılar, biberon, emzik, oyuncak, battaniye, yürüteç, bebek çantası gibi ürünler bulunmaktadır.  Bu ürünleri de satmayı düşünebilirsiniz.

Özetlememiz gerekirse bu yazımızda internette en çok satılan bebek ürünleri hakkında bilgilerimizi paylaştık. Bebek bakım ürünlerinden ve anne bebek ürünlerinden bahsettik.

Sizler de e-ticarete girmek istiyorsanız bebek kıyafetleri satarak bu alanda varlık gösterebilirsiniz. Aklınıza takılan bir şeyler ya da sorunuz olursa yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese bol şans!

eticaret-illustrasyon

Online Mağazanı 15 Dakikada Kur!

3 gün ücretsiz, ilk 3 ay sadece aylık 1$'a mağazanı Shopify ile kur! Hemen satış yapmaya başla!

Yazar hakkında

E-ticaret konusunda sürekli araştıran, öğrenen ve öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmayı seven biri.

“İnternette En Çok Satılan Bebek Ürünleri Neler?” üzerine bir yorum

  1. E- ticarette sadece tek bir bebek ürünü ile satışa başlamak ne gibi artı yada eksi bir durum oluşturur. şimdi den teşekkür ederim.

    Yanıtla

Yorum yapın