İnternetten Çanta Satmak | Instagram & Web Sitesi Üzerinden Satış

Günümüzde e-ticaret sektörünün büyümesiyle birlikte pek çok kişi de e-ticaret dünyasına girmek istemektedir. E-ticarete atılmak isteyenlerin aklındaki en büyük soru ise ne satılmalı konusu olmaktadır. E-ticaretin en çok satan ürünlerinden birisi de çantalardır. İnternetten çanta satmak son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir.

Kadın-erkek, genç-yaşlı her kesimden insanın kullandığı çantalar günlük hayatı kolaylaştıran aksesuarların başında gelmektedir. Bu nedenle çantalar her dönem en çok kullanılan ve ihtiyaç duyulan ürünler arasına girmektedir.

Bu yazımızda internetten çanta satmak hakkında detaylı bir rehber sunacağız. Toptan çantacıları ve satış ipuçlarını paylaşacağız. Aklınıza takılan soruları bize yorum olarak bırakabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Nasıl Çanta Satılır?

İnternetten çanta satmak istiyorum diyorsanız öncelikle hangi tür çanta satmak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir.

Çanta denildiğinde akla bir sürü çeşit ürün gelmektedir. Kadın çantaları, erkek çantaları, çocuk çantaları, sırt çantaları, bel çantaları, abiye çantalar, bez çantalar, okul çantası gibi onlarca çanta kategorisi mevcuttur. Belirli bir alana odaklanmanız satışlarınıza olumlu yansıyacaktır. 

Hangi ürünü satacağınıza karar verdikten sonra nerede satacağınıza karar vermeniz gerekir. İsterseniz kendi internet sitenizi oluşturup ürünlerinizi burada satabilirsiniz. Kendi internet sitenizi oluşturmak istemiyorsanız Instagram üzerinden de satış yapabilirsiniz. Ayrıca büyük pazar yerlerinde online mağaza açarak da ürün satışı gerçekleştirmeniz mümkündür.

İnternetten ürün satışı yapabilmek için şirket kurmanız gerekmektedir. Ürünleri nereden satarsanız bir şirketiniz olmalıdır. İster şahıs şirketi, isterseniz de limited ya da anonim şirketi kurmanız gerekmektedir.

Sattığınız her ürün için devlete vergi vermeniz gerekmektedir. E-ticarette vergilendirme ile ilgili merak ettiğiniz konular varsa, e-ticarette vergilendirme konulu detaylı yazımıza göz atabilirsiniz.

Toptan Çanta Nereden Alınır?

İnternetten çanta satmak için karar vermeniz gereken konulardan birisi de çantaları nasıl temin edeceğinizdir. Çantaları kendiniz üretip satabileceğiniz gibi toptan çanta alıp satmak gibi bir yolu da tercih edebilirsiniz.

Bir toptancıyla anlaşarak satın aldığınız çantaları istediğiniz mecra üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Gelin çanta toptancılarına birlikte bakalım.

Ucuz Toptan Çanta

2011 yılından beri çanta toptancılığı yapan Ucuz Toptan Çanta, çanta imalatı konusunda sektöre öncü olmuş firmalardan biridir. Hem ülkemize hem de dünya ülkelerine çanta satışı gerçekleştirmektedir. Avrupa, Asya, Ortadoğu bölgelerine satış yapmaktadır. Ayrıca firma hem yurt içinde hem de yurt dışında pek çok marka için özel üretim çantalar yapmaktadır.

Birinci sınıf üretimleri, en uygun fiyatlarla ve hızlı kargoyla müşterileriyle buluşturma iddiasında olan Ucuz Toptan Çanta, binlerce müşterisinden biri olmanız için beklemektedir.

İsterseniz internet sitesi üzerinden isterseniz de yüz yüze görüşerek anlaşma sağlayabilirsiniz.

Toptan Çantalar

5 senedir toptan çanta sektöründe olan firma ürün çeşitliliğiyle rakipleri arasından sıyrılmaktadır. Müşterilerle bol çeşit çantayı buluşturabilmek için 5 ayrı deposu bulunan firma 6. deposunu da yakın zamanda açmıştır.

Bayan çantası kategorisinde binlerce çeşit ürünün bulunduğu Toptan Çantalar’ın internet sitesine girerek ürünlere göz atabilirsiniz. İletişim bölümünde bulunan adreslerden iletişim sağlayabilirsiniz. Sektördeki tecrübesinden dolayı en iyi çanta toptancılarından biri olan firma güvenli alışverişi önemsemektedir.

Toptan Bayan Çanta

toptan-bayan-canta

İstanbul Beyazıt’ta bulunan dükkan ve depolarından satış yapan Toptan Bayan Çanta, ürün çeşitliliği ve kalitesi ile öne çıkan çanta toptancıları arasındadır. Toptan ucuz çanta almak isteyenlerin de en çok tercih ettikleri firmaların başında gelmektedir.

Sırt çantası, kol çantası, çapraz çanta, çocuk çantası, abiye çanta, bel ve baget çanta konusunda oldukça iddialı olan firmaya internet sitesinden ya da Beyazıt’taki mağazasından ulaşmak mümkündür.

Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutan firma toptan anlaşmalarında müşterilerine kolaylıklar da sağlamaktadır.

Evde Çanta Yapıp Satmak

İnternetten çanta satmak isteyenler için pek çok seçenek olduğunu söylemiştik. Bu seçeneklerden birisi de evde çanta yapıp satmaktır. İnternette en çok satan el çantası modelleri arasında bez çantalar, spor çantalar, büyük alışveriş çantaları, file çantalar bulunmaktadır.

Evde çanta yapıp satmak için öncelikle yapacağınız çanta türüne karar vermeniz gerekmektedir. Hangi tür çanta yapacağınıza karar verdikten sonra çantalarınızı üretmeye başlamalısınız.

Yeteneklerinizi keşfetmek, geliştirmek ve ilham almak için Domestika'daki kurslara göz atabilirsiniz. Domestika, dünyanın farklı yerlerinden sanatçıların online eğitim verdiği bir platform. Siz de yeni teknikler öğrenmek ve kendinizi geliştirerek daha fazla insana hitap etmek isterseniz kursları inceleyebilirsiniz.

Çantaları satmaya başlamadan önce yeterli miktarda yaptığınızdan emin olmanız gerekir. Müşterilerinizi uzun süre bekletmeniz hoş karşılanmayacaktır. Ürün için uzun süre bekleyen müşteri bir daha sizi tercih etmeyecektir. Bu nedenle ürünleri mümkün olduğunca stokta tutmalı ve hızlı hazırlamalısınız.

Evde ürettiğiniz çantaları satmak için de şirket sahibi olmanız gereklidir. Sattığınız her ürünü belgelemeli ve vergisini ödemelisiniz. Dolayısıyla bu el yapımı çantaların fiyatlarını belirlerken bu gibi vergileri hesaba katmanız gerekmektedir. Bütün hesaplamaları yaptıktan sonra %20, %40 bandında bir kâr oranıyla fiyat belirlemelisiniz.

Evde yaptığınız çantaları uzun süre satabilmeniz için çeşitli püf noktaları da mevcuttur. Müşteri ilişkilerinizi samimi ve profesyonel tutmalısınız. Ürünlerde kullandığınız malzemelerin kaliteli olması gerekmektedir. Kaliteli malzemeler ve kaliteli dikilen ürünler her zaman iş yaparlar.

Ayrıca ürünlerin zamanında teslim edilmesi meselesinin ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştik. Bu durum sizin müşterilere karşı yaklaşımınızı ve marka değerinizi belirlediğinden dikkatli olmanız gereken bir konudur.

Online Çanta Satışı için Pazarlama İpuçları

online-canta-satisi-icin-pazarlama-ipuclari

İnternetten ürün satarken müşterilerle bağ kurabilmeniz oldukça önemli. Çünkü bu sayede yeni müşterilere harcayacağınız parayı daha farklı şekillerde değerlendirerek markanızı büyütebilirsiniz. Eski müşterileriniz de sizden alışveriş yapmaya devam eder ve olumlu deneyimlerinden çevrelerine de bahseder.

İnternetten çanta satmak için uygulayabileceğiniz çeşitli pazarlama ipuçları vardır. Gelin çanta satarken uygulayabileceğiniz pazarlama taktiklerine birlikte bakalım.

Marka Yaratmak

E-ticaret dünyasında uzun yıllar var olabilmeniz için bir marka yaratmanız gerekmektedir. Sattığınız ürünler, sattığınız yer, firmanızın ismi, logonuz hepsi bu markanın bir parçası olmak zorundadır.

Bütünlüklü bir konsept yarattığınızda müşterilerin ilgisini çekersiniz. Unutmayın ilk izlenim çok önemlidir. İnsanlar internet sitenize girdiklerinde markanızla karşılaşırlar ve devam edip etmemeye çok kısa sürede karar verirler. Onları internet sitenizde kalmaya ikna etmeniz gerekmektedir.

Ayrıca marka hikayesi yaratmak da müşteriler üzerinde olumlu etkiler bırakmaktadır. Bu nedenle markanızın kuruluş hikayesini, ürünlerin müşterilere ulaşana kadar geçirdiği süreçleri paylaşabilirsiniz. Özellikle Z ve Y kuşakları, para kazanmanın dışında bir amacı olan markalara daha sadık kalıyor.

Bu tarz detaylar müşterilerin markanızla bağ kurmasını kolaylaştırır. Ayrıca tekrar sizi tercih etmesini sağlar. Özellikle tanıdık hissettirmek sizi her zaman bir adım öne geçirir.

Kişiselleştirilebilen Ürünler

Müşterilerinizin ürünleri kişiselleştirebilecekleri aksesuarlar yaratın. Örneğin askılı çantalara müşterilerinizin ismini yazdırarak gönderin. E-ticaret kullanıcıları kişiselleştirebildikleri ürünleri çok severler. Bu nedenle sıklıkla tercih ederler. Bu imkanı sunarsanız satışlarınızda olumlu bir artış yaşanabilir.

Ürün Fotoğraf ve Açıklamaları

Tam da bu noktada devreye ürün fotoğrafları girmektedir. Ürünlerinizin fotoğrafları son derece profesyonel ve kaliteli olmalıdır. Her açıdan detaylıca çekilen ve ürünü her anlamıyla gösteren fotoğrafları tercih etmeniz gerekir.

Ayrıca yazacağınız ürün açıklamaları ürün hakkında bütün bilgileri doğru bir biçimde içermelidir. Ürünün üretildiği malzemeler, boyutları gibi bilgileri eksiksiz olarak müşterilerinizle paylaşmanız gerekmektedir.

Rakip Analizi

İnternetten çanta satmak istediğinizde karşınızda bir sürü rakibinizin olduğunu görürsünüz. Bu rakiplerin arasından sıyrılmanız bazen çok zor olabilir. Rakiplerinizin arasından sıyrılabilmek için öncelikle çok iyi bir pazar araştırması yaparak sektöre girmeniz gerekmektedir.

Pazar araştırması sonuçları size en çok satan ürünleri söylediği gibi kimlerin bu ürünleri sattığını da söyler. Özellikle rakiplerinizin ürünlerini, müşterilerini, fiyatlarını, sunduğu olanakları incelemeli ve ona göre bir satış stratejisi belirlemelisiniz.

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya üzerinden yaratıcı reklam kampanyaları düzenleyebilirsiniz. Günümüzde insanların büyük bir çoğunluğu sosyal medya üzerinde oldukça fazla vakit geçirmektedir.

İnsanlara ulaşmanın en etkili yollarından birisi de sosyal medya olmuştur. Bu nedenle sosyal medya üzerinde düzenleyeceğiniz sponsorlu içerikler, kampanyalar, çekilişler yeni müşterilerle  buluşmanıza olanak sağlamaktadır.

Sonuç olarak;

Bu yazımızda sizlere internetten çanta satmak konusunda detaylı bir rehber sunduk. En iyi çanta toptancılarından bahsettik. El yapımı çanta satışından ve çantaları satarken kullanabileceğiniz pazarlama taktiklerini anlattık.

Çanta işinde rakiplerinizden sıyrılmanın yolu kaliteli, kullanışlı, farklı ürünler bulmaktan geçiyor. Tabii bu ürünleri marka hikayenizle birleştirerek müşterilerinize iyi bir deneyim de yaşatmalısınız. Böylelikle hem bir sonraki alışverişlerinde de akıllarına gelirsiniz hem de çevrelerine de sizden bahsederler.

Çanta satarak e-ticarete atılacak olan herkese bol şans dileriz.

eticaret-illustrasyon

Online Mağazanı 15 Dakikada Kur!

3 gün ücretsiz, ilk 3 ay sadece aylık 1$'a mağazanı Shopify ile kur! Hemen satış yapmaya başla!

Yazar hakkında

E-ticaret konusunda sürekli araştıran, öğrenen ve öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmayı seven biri.

Yorum yapın