E-Ticaret Ürün Bulma Rehberi | En Kârlı 9 Ürün Fikri

E-ticaret hacmi her geçen gün artıyor. Peki bu hızla büyüyen sektörde nasıl ayakta kalacaksınız? E-ticaret ürün bulma rehberimiz sayesinde teknik taraflarda donanımlı olmasanız bile sattığınız ürünlerle rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Bu yazıda 17 kârlı ürün fikri paylaştık.

Online satış yapmak çoğu kişinin hayali. Bu noktada pek çok farklı yöntem kullanabilirsiniz. Örneğin bu yazımızın yanı sıra Google Trends üzerinden aklınıza gelen ürünleri aratıp zaman içindeki ilgiyi görebilirsiniz. Ya da piyasadaki ürün bulma yazılımlarına para ödeyebilirsiniz. Özellikle Trendyol, HepsiBurada gibi pazar yerleri özelinde ürün bulma programlarını deneyebilirsiniz.

Online satış yapmak istiyorsanız;

  1. Trendleri takip edin. Böylelikle rekabetin henüz kızışmadığı bir alanda satış yaparak müşteri kazanabilirsiniz. Glimpse, Exploding Topics gibi siteler sayesinde belirli trendleri önceden yakalayabilirsiniz.
  2. Güncel problemleri çözecek fikirler bulun.E-ticaret markası kurarken öncelikle sorunları çözmelisiniz. Fonksiyonel ürünler her zaman daha fazla alıcı bulur.
  3. İnsanların ne istediğini anlayın. İnsanların kullanmak istemediği hatta aramadığı bir ürünü satamazsınız. Fakat onların neler aradığını bilirseniz karşılarına çıkmanız da daha kolay olur.

Online işlerin yarısından fazlası ilk birkaç yıl içinde kapanıyor. Bunun gibi yazılar sayesinde kendinizi geliştirebilir ve rakiplerinizden sıyrılabilirsiniz. Aynı zamanda e-ticarete nasıl başlanır yazımıza da göz atabilirsiniz.

Şimdi gelin, e-ticaret ürün bulma rehberimize geçelim.

E-Ticarette Satabileceğiniz Kârlı Ürünler

E-ticarete girmenin ilk adımı doğru ürünü seçmek. İyi bir ürün seçerseniz sonraki zorlukları da daha kolay atlatabilirsiniz. Bu yüzden acele etmeyin, içinize sinen bir fikir bulana kadar araştırma yapın. Fiyatı aşırı düşük (kâr edemezsiniz) veya fiyatı aşırı yüksek (satış yapamazsınız) ürünleri eleyip seçiminizi yapın.

Ürün seçiminde dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise dayanıklılığı ve boyutu. Çok büyük ve/veya kırılgan ürünler maalesef e-ticarete pek uygun değil. Bu tarz ürünleri de baştan eleyebilirsiniz. En kârlı ithal ürünler yazımız da e-ticaret dinamiklerini anlamada size yol gösterebilir.

Aynı zamanda ürününüz dikkat çekici olmalı ve her yerde bulunmamalı. İnsanların bu ürünü sizden alması için bir sebep yaratmalısınız. Şimdi dilerseniz ilham alabileceğiniz örneklere geçelim.

Tekstil

İnsanlar her zaman kıyafet aldıkları için siz de her zaman kıyafet satabilirsiniz. Fakat küçük bir alana odaklanarak başlamalısınız. Örneğin yalnızca sweatshirt satabilirsiniz. Hatta daha da daraltmak için Rick and Morty sweatshirtleri satabilirsiniz.

Bu tarz aramaları Google Trends üzerinden kontrol edebilirsiniz. Güncel ve geçerliliğini koruyacak bir konsept tercih edebilirsiniz.

Ürünlerimi hangi sitelerde satabilirim diye soruyorsanız ilgili yazımızdan yardım alabilirsiniz.

Güzellik ve Cilt Bakımı

gua sha trend
Gua Sha Arama Trendi

2020’den bu yana hayatımızın büyük kısmını evlerimizde geçiriyoruz. Çoğumuz da bu duruma alıştı. Artık şirketlerin çoğunda uzaktan çalışma opsiyonu var. Bu durum doğal olarak güzelliğe bakış açımızı da etkiledi. Artık makyaj malzemelerinden çok cilt bakımına para harcar olduk.

Güzellik ve cilt bakımı trendleri sürekli olarak değişiyor. Siz de bu alana girmek istiyorsanız Gua Sha gibi son dönemlerde popülerliği artan ürünleri satmayı düşünebilirsiniz.

Masaj Aletleri

Masaj cihazlarının kullanımı da evde geçirilen süreyle doğru orantılı. Tüm gün masa başında oturarak çalışmak boyun, sırt ve bel ağrılarına sebep olabiliyor. İnternette ne satabilirim diye düşünüyorsanız masaj aletlerini de değerlendirebilirsiniz.

E-ticaret ürün bulma konusunda niş alanları keşfetmenizi öneririz. Böylelikle rekabetin az kazancın yüksek olduğu alanları bulabilirsiniz. Bunun için niş ürün bulma rehberimize göz atabilirsiniz.

Ortopedik Ürünler

Evde veya ofiste rahatça oturmak ağrıları azaltıyor. İyi bir pazarlama stratejisiyle sırt, bel ve oturma kemiklerini destekleyen minderler satabilirsiniz. Bileklikli mouse pad gibi ürünler de kolayca kargolayabileceğiniz ürünler arasında yer alıyor.

Aynı zamanda postür düzeltmek için tasarlanan korselere şans verebilirsiniz. Korseler küçük ve dayanıklı oldukları için beden ölçülerini detaylı bir şekilde belirterek internet üzerinden kolaylıkla satabilirsiniz.

Mavi Işık Korumalı Gözlük

mavi isik korumali gozluk trendi
Mavi Işık Korumalı Gözlük Arama Trendi

E-ticaret ürün bulma rehberimizin en güncel fikirlerinden biri mavi ışık filtreli gözlükler. Mavi ışık melatonin hormonunu baskıladığı için uyku kalitesini bozuyor. Bu yüzden de bir sonraki güne yorgun ve keyifsiz başlıyoruz.

Günden güne artan anksiyete ve uyku problemlerini çözmek için mavi ışık filtreli gözlük satmayı düşünebilirsiniz.

Temizlik Ürünleri

Deterjanlara ve temizlik ürünlerine de son zamanlarda ilgi arttı. Tabii daha fazla temizlik ürünü kullanınca hem kendimize hem de doğaya daha az zararlı alternatifler aramaya başladık. Bu noktada yerli ve temiz içerikli ürünler internetten satışta yüzünüzü güldürebilir.

Telefon Aksesuarları

E-ticaret ürün bulma denince aklımıza ilk gelen kategorilerden biri telefon aksesuarları. Siz de telefon askısı, kılıfı ve tutma aparatı gibi çeşitli ürünleri internet üzerinden satabilirsiniz. Yeni gelen telefon modellerine uygun aksesuarlar satarak sektöre daha hızlı adapte olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için internetten telefon kılıfı satmak yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Ürün fikri tamam ama tedarikçiler konusunda sıkıntı mı yaşıyorsunuz? E-ticaret toptancıları nasıl bulunur ve en iyi tedarikçiler yazımıza göz atabilirsiniz.

Evcil Hayvan Ürünleri

kedi kumu trendi
Kedi Kumu Arama Trendi

Yıllar içinde çeşitli sebeplerden dolayı evcil hayvan sahiplerinin sayısı oldukça arttı. Eğer siz de tüylü dostlarımız için yapamayacağımız şey olmadığını düşünüyorsanız pet ürünleri satabilirsiniz. Peki pet ürünlerinin içinde neler mi var? Kediler için seyahat çantaları, ödül mamaları, oyuncaklar, takviye gıdalar, tüy toplayıcılar…

Hobi Ürünleri

Evde geçirilen zaman, sosyal izolasyon, sosyal medyanın toksik etkileri derken kendimize zaman ayırmanın önemi daha da belirginleşti. Online dükkanınızda insanlara kendileriyle baş başa kalıp enerjilerini tazeleyecekleri hobiler sunabilirsiniz. Örneğin mandala boyama kitapları e ticarete oldukça uygun.

Hobi ürünleri satmaya karar verirseniz zamanla mağazanızı genişletebilirsiniz. Son zamanlarda reformer pilates de giderek popülerleşiyor. Yoga ve pilates çorabı, yoga matı gibi ürünler de ekleyebilirsiniz.

Özetle

E-ticaret ürün bulma sürecinizde farklı fikirlere öncelik verebilirsiniz. Seçenekleri belirli bir sayıya indirdikten sonra tedarikçi aramaya başlayabilirsiniz. Tedarikçiniz de kârlılığınız üzerinde oldukça büyük bir etkiye sahip. Sonuçta ne kadar uygun fiyata anlaşma yapabilirseniz kazancınız da o kadar yüksek olur.

Son olarak ürün bulduktan sonra markanızı kurmak için hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu aşamada kendi markamı nasıl kurarım yazımızdan yardım alabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızı açabilir, sitenizi SEO uyumlu içeriklerle güçlendirmeye başlayabilir, ziyaretçilerinizin mail adreslerini toplayabilirsiniz. Böylelikle ürünleri satışa açtığınızda elinizde potansiyel müşterileriniz olur.

E-ticarete dair sorularınız varsa bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

eticaret-illustrasyon

Online Mağazanı 15 Dakikada Kur!

3 gün ücretsiz, ilk 3 ay sadece aylık 1$'a mağazanı Shopify ile kur! Hemen satış yapmaya başla!

Yazar hakkında

E-ticaret konusunda sürekli araştıran, öğrenen ve öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmayı seven biri.

Yorum yapın