En Çok Satılan Teknolojik Ürünler | E-Ticarete Başlayın!

E-ticaret sektörüne girmeyi düşünüyorsanız hiçbir zaman geç değildir. Siz de internetten ürün satarak para kazanabilirsiniz. Biz bu yazımızda e-ticarette en çok satılan teknolojik ürünler hakkında bilgi vereceğiz.

Bu yazıyı okuyorsanız e-ticaret sektörüyle alakalı olabilirsiniz. Son yıllarda giderek popüler bir sektör haline dönüşen e-ticaret, herkes için oldukça kazançlı bir sektördür.

Pek çok kişi mevcut işini e-ticarete taşırken pek çok kişi sıfırdan sektöre atılmaktadır. Durum böyle olunca da e-ticarette en çok satılan ürünler her dönem merak edilmektedir. Gelin e-ticarette teknolojik ürünler satmak için gerekenler neler, birlikte bakalım.

E-Ticarette Teknolojik Ürünler Satmak

E-ticaret dünyasına girerek internetten ürün satmak için öncelikle bir internet sitesine sahip olmanız gerekir. Daha önceki yazılarımızda e-ticaret sitesi açmak hakkında bilgiler vermiştik. Bu konudaki detaylı bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Sitenizi açıp ürün satmaya başladıktan sonra ise müşterilerin güvenini kazanmalısınız. Teknolojik ürünler pahalı olduğu için sitenizi ilk kez gören kişiler alışveriş yapmakta tereddüt edebilirler.

Müşterilerin güvenini kazanmanız için ise yapabileceğiniz pek çok şey bulunmaktadır. Bunlara bakmak gerekirse;

Görünür Olmak

e-ticarette-teknolojik-urun-satma-ipuclari

Görünür ve ulaşılabilir durumda olmak her zaman müşterileri rahatlatmaktadır. Markanıza ait Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya mecralarında hesap açmalısınız. Ayrıca bu hesapları aktif olarak kullanmalı, paylaşımlar yapmalısınız.

E-ticaret için sosyal medya ipuçları paylaştığımız yazıya göz atmanızı öneririz.

Müşteriler bir sorun yaşadıklarında karşılarında bir muhatap bulabileceğini bilmek isterler. Bu nedenle pek çok mecrada aktif olursanız markanızı tercih eden kişilerin içi rahatlayabilir.

Bunun yanında telefon, e-posta, canlı yardım gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

Daha Detaylı Açıklamalar

Ürün açıklamalarınızı yazarken dikkate almanız gereken pek çok unsur bulunmaktadır. Ürün açıklamalarının sadece SEO uyumlu olması yetmez, ürün hakkında doğru ve ayrıntılı bilgiler vermesi de önemlidir.

Açıklamalar ne kadar çok bilgi içerirse müşterilerin güvenme olasılığı da o kadar artar. Ayrıca bu metinleri yazarken müşterilerin hangi ihtiyaçlarına cevap vereceğini de açıkça belirtmelisiniz.

Güvenilir Yazılımlar Kullanın

Kullanıcılar sitenizin yazılımının güvenliğini önemserler. Bu nedenle sitenizi HTTP den HTTPS’e geçirebilirsiniz. Ayrıca güvenlik sertifikalarınızı sitenizin footer ve ödeme sayfası gibi noktalarına koyabilirsiniz.

Ödeme aşamasında 3D güvenlik yazılımı tercih etmenizde müşterileri rahatlatır. Bunun dışında sitenizin tasarımında yenilikçi, modern, sade ve şık tasarımları tercih edebilirsiniz.

Beğendiğiniz markaların internet sitelerinden ilham alabilirsiniz. Birebir kopyalamadığınız sürece bunda hiçbir sakınca yok.

İptal ve İade Politikaları

E-ticaret sitelerinden alışveriş yapan kişilerin en çok önem verdikleri konulardan birisi de iptal ve iade şartlarıdır. İptal ve iade koşullarını bütün müşterilerinize açık bir şekilde sunmalısınız. Ürünü satın almayı düşünen müşteriye istediği koşullarda iade edebileceğinin garantisini verirseniz müşterilerinizin markanıza olan güveni artabilir.

Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgiler öğrenmek için E-ticarette İade Süreçleri başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İçerik Oluşturun

E-ticaret sitenizde bir de blog sayfası açabilirsiniz. Bu blog sayfasında sattığınız ürünlerle ilgili bilgi paylaşımı yapabilirsiniz. Ayrıca potansiyel müşterilerinizin ürünü aldıklarında yaşayacakları deneyimlerin altını çizen yazılar paylaşabilirsiniz.

Eğer sitenizde blog oluşturacaksanız düzenli içerik paylaşmaya özen göstermelisiniz. Seneler önce paylaşılmış içerikler müşterileri güven vermekten uzaklaştırabilir. Sitenizin aktif olmadığını, ilgilenmediğinizi düşünebilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

Her e-ticaret sitesinde mutlaka bulunması gereken bölümlerden biridir. Sıkça sorulan sorular bölümü potansiyel müşterilerinizin merak ettiği bütün konular hakkında açıklamalı cevapların yazıldığı bölümdür.

Bu soruları geniş çerçevede belirleyebilirsiniz. Ürünleri nasıl temin ettiğinizden, ürünler hakkında bilgilere, iptal ve iade politikanızdan kargo işlemlerine kadar bütün süreçler hakkında bilgiler verebilirsiniz.

Müşteri Yorumları

Daha önce ürünlerinizi satın alan müşterilerin yorumlarını ürün açıklamalarına ekleyebilirsiniz. Potansiyel müşteriler almayı düşündükleri ürün hakkında yapılan yorumları mutlaka okurlar. Daha önce ürünü kullanan kişilerin deneyimlerine değer verirler. Bu nedenle  ürünleriniz hakkında yazılan güzel yorumları öne çıkarabilirsiniz.

Sizler de verdiğimiz önerileri uygulayarak müşterilerin markanıza olan güvenini kazanabilirsiniz. Ayrıca verdiğimiz önerileri sürekli hale getirmeniz durumunda müşteri sadakati de oluşturabilirsiniz.

Müşteriyi ikna etme yöntemleri başlıklı yazımız için tıklayın!

E-Ticarette En Çok Satan Teknolojik Ürünler

e-ticarette-en-cok-satan-teknolojik-urunler

E-ticaret sektöründe çok satan ürünler zaman zaman, dönemin trendlerine, mevsime göre değişim gösterse de her zaman çok satan ürün grupları da bulunmaktadır.

Teknolojik ürünler de bu ürün gruplarından biridir. Teknolojik ürünler oldukça farklı çeşitte ve grupta olabilirler. Gelin, internetten en çok satılan teknolojik ürünler neler birlikte inceleyelim.

Robot Süpürge

Son yıllarda giderek popüler hale gelen robot süpürgeler herkesin sahip olmak istediği ürünler arasındadır. Pek çok markanın farklı modelleri müşteriler tarafından tercih edilmektedir.

Siz evde yokken bile uzaktan temizliğe başlatabildiğiniz temizlik robotları herkesin hayatını kolaylaştıran ve e-ticarette en çok satan teknolojik ürünler listesinin başında gelmektedir. Sizler de e-ticarete ekonomik robot süpürge satarak girebilirsiniz.

Akıllı Saat

Günümüzde pek çok kişinin kolunda gördüğümüz akıllı saatler de çok satılmaktadır. Çoğu kişi satın aldığı akıllı saatten memnun kaldığında sevdiklerine de almaktadır.

Google Trends’e baktığımızda da açıkça görüldüğü gibi akıllı saatler ülkemizin dört bir yanından her zaman aranmaktadır. Her kitleye hitap eden, uygun fiyatlı modellerin de bulunduğu bir ürün olduğundan sizler de akıllı saat satarak e-ticaret yapmaya başlayabilirsiniz.

akıllı-saat

Gamer Ekipmanları

Türkiye e-spor dediğimiz online oyunların yükselişte olduğu ülkelerdendir. Pek çok kişi bilgisayar üzerinden online oyunlar oynamakta, bu sayı gün geçtikçe artmaktadır. Durum böyle olunca da gamer ekipmanlarına olan ilgi günden güne artmaktadır.

Kulaklık, klavye, mause, mausepad, monitör, webcam, ambiyans aydınlatması gibi ürünlerin satışını yaparak e-ticaret sektörüne girebilirsiniz. Bu ürünler küçük ve görece daha ucuz ürünler olduğu için alacağınız risk de diğer ürünlerden daha az olur.

Telefon Aksesuarları

E-ticaret dünyasında her dönem en çok satan teknolojik ürünler arasında telefon aksesuarları da bulunmaktadır. Şarj kabloları, şarj aletleri, powerbank, lens, tripod gibi aksesuarlar e-ticareti tercih eden müşterilerin yoğun ilgi gösterdiği ürünlerdendir.

Hem depolama açısından sorun çıkarmaması hem de ekonomik olmaları nedeniyle sektöre giriş için de sıklıkla tercih edilen ürünlerdendir.

Airfryer

Son günlerde her yerde karşımıza çıkan ve herkesin sahip olmak istediği ürünlerden birisi de Airfryer’dir. Özellikle Instagram reels videolarında gördüğümüz bu ürün oldukça kapsamlıdır. Aynı anda hava fritözü, meyve kurutma makinesi, elektrikli fırın, mikrodalga fırın olabilmektedir.

Bu nedenle de kullanan herkesin hayatını kolaylaştırmaktadır. Sizler de bu ürünle e-ticaret sektörüne girerseniz müşterilerinizin şimdiden hazır olduğunu söyleyebiliriz.

Bluetooth Hoparlör

Pek çok kişinin her an her yerde yüksek sesli müzik dinlemek için kullandığı bu portatif cihazların satışlarında bir dönem patlama yaşandı. Hâlâ da en çok satan teknolojik ürünler arasındadır.

Her kesime uygun, her bütçeden kişiye hitap eden fiyatlara sahip olan bu ürünle e-ticarete atılabilirsiniz. Özellikle suya dayanıklı olan modelleri rahatça pazarlayabilirsiniz.

Ayrıca bu ürünler dışında; tıraş makinaları, epilasyon aletleri, saç kurutma makineleri, televizyonlar, elektrikli süpürgeler de en çok satılan teknolojik ürünler arasındadır.

Özetle

Bu yazımızda e-ticaret dünyasına girmek isteyen kişiler için en çok satılan teknolojik ürünler hakkında bilgiler verdik. E-ticaret siteniz üzerinden pahalı ürünler satarken kullanıcılar üzerinde güven oluşturmanız gerektiğinden bahsettik. Bu güveni sağlamanız için yapmanız gerekenleri paylaştık.

Sizler de e-ticaret sektörüne girerek ürün satabilirsiniz. Bu sektörden para kazanabilirsiniz. Herkese bol şans!

eticaret-illustrasyon

Online Mağazanı 15 Dakikada Kur!

3 gün ücretsiz, ilk 3 ay sadece aylık 1$'a mağazanı Shopify ile kur! Hemen satış yapmaya başla!

Yazar hakkında

E-ticaret konusunda sürekli araştıran, öğrenen ve öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmayı seven biri.

Yorum yapın