En İyi Dropshipping Kursları | Ücretli – Ücretsiz Eğitimler

Son yıllarda giderek büyüyen e-ticaret dünyası, pek çok kişinin merak ettiği, birçok insanın iş olarak girmek istediği alanların başında geliyor. E-ticaret dünyasına girmeye karar verenlerin de bilmeleri gereken bilgiler her geçen gün artmakta.

E-ticaret dünyasına girmek ve dropshipping yapmak istiyorum diyen kişiler kendi araştırmalarını yapabilecekleri gibi alabilecekleri pek çok kurs ve eğitim programı da bulunmakta. Biz de bu yazımızda sizin için en iyi dropshipping kursları listesi hazırladık.

E-ticaret dünyası hızlı ve sürekli değişim gösteren bir alan. E-ticareti tercih eden müşteri sayısı arttıkça insanların nasıl alışveriş yaptığını, reklam vermek için nerelerin kullanılacağını, reklamların nasıl satışa çevrileceğini bilmeniz gerekir. E-ticaret dünyasında var olmak ve para kazanmak için emek vermeniz, üzerine mesai harcamanız bu işin olmazsa olmazlarındandır.

Dropshipping kursları konusuna geçmeden önce dropshippingin artı ve eksi yönlerinden bahsedelim.

Drop Shippingin Artı ve Eksi Yönleri

Dropshipping yöntemiyle e-ticaret dünyasına girmek istiyorsanız öncelikle artı ve eksi yönlerimi bilmeniz gerekir. Bu yöntemin size tamamen uygun olduğundan emin olduktan sonra ücretsiz dropshipping eğitimi veren kurslardan faydalanabilirsiniz.

Dropshipping yöntemi bazı yönleriyle size uyarken bazı yönleriyle uymayabilir Bu yüzden detaylı araştırmalar yapmak, avantajlarını ve dezavantajlarını bilmek son derece önemlidir.

Dropshippingin Artıları

Düşük Başlangıç Maliyetleri: Drop shipping yönteminin en büyük avantajı düşük başlangıç maliyetleridir. Stok oluşturmadığınız ve depo kiralaması gibi işlere girmediğiniz için stok maliyetiniz, depo kiranız, çalışan ücretleriniz olmaz ve daha dengeli bir gelir-gider tablosu çizme şansınız olur.

Sermayesiz E-Ticaret Nasıl Yapılır başlıklı yazımızdan daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Düşük Risk: Satışınızı yaptıktan sonra ürünü anlaştığınız tedarikçi üzerinden temin ettiğiniz için, tedarikçinin elinde tükenen ürünleri doğru şekilde takip ettiğiniz sürece aldığınız risk son derece düşük olur.

Dropshipping XML ve bayilik veren firmalar yazımıza göz atabilirsiniz.

Verimlilik: Dropshipping yönteminde anlaştığınız mükemmel tedarikçiniz paketleme ve nakliyeyi sizin için yapar. E-ticaret dünyasına girerken dropshipping yöntemini tercih etmeniz size kolaylık ve verimlilik sağlar. Böylece dünyanın herhangi bir noktasından işinizi yönetebilirsiniz.

Dropshippingin Eksileri

Düşük Kâr: Dropshipping yönteminin en büyük dezavantajlarından birisi de düşük kâr marjına sahip olmasıdır. Bu durum reklam konusunda rekabet etmenizi de zorlaştırır. İyi bir kâr elde edebilmek için çok fazla satış yapmanız, çok fazla satış yapabilmek için de çok fazla reklam yapmanız gerekir. Bu nedenle içeriklerle ürünleri destekleme, sosyal medya reklamları gibi yöntemleri tercih ederek markanızın reklamını yapabilirsiniz.

E-ticaret ve dijital pazarlama yazımız için tıklayın.

Yüksek Rekabet: Dropshippinge girmek herkes için aynı avantajlara sahip olduğundan e-ticaret dünyasına girmek isteyenlerin en çok tercih ettiği yöntemdir. Bu yüzden de çok sayıda rakibiniz olacaktır. Kalabalıktan sıyrılmak, mağazanızı listelerde üst sıralara çıkarmak için çok çalışmanız gerekir.

Yazının devamında tavsiye edeceğimiz ücretsiz dropshipping eğitim programlarıyla bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Dropshipping Eğitimi Seçerken Dikkat Edilecekler

ucretsiz-dropshipping-egitimleri

Bir işi yapmaya karar vermeden önce o iş hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmak her zaman çok önemli ve gereklidir. Konumuz e-ticaret ve dropshipping olduğunda bilmemiz gereken bir hayli şey ortaya çıkar. Bunun için ücretli ve ücretsiz eğitimler ve kurslar bulunmaktadır.

  1. Alanında uzman eğiticilere yönelin. Tercih ettiğiniz eğitimcinin yeterliliği çok önemlidir. Bildiği bütün bilgileri size doğru bir şekilde aktaracağından, tecrübeli bir ismi seçmeniz son derece önemli.
  2. Yorumları okuyun. Hangi kursu seçeceğinizi bilemiyorsanız kurs hakkında yorumları okuyarak karar verebilirsiniz. Daha önce bu kursları alan kişiler, kurs hakkında en doğru ve tarafsız bilgileri verebilecek olan kişilerdir.
  3. Geçerli bir sertifika olup olmadığını araştırın. Bazı kurslar sertifikalar vermektedir. Bu sertifikalarla kendi işinizi yapabileceğiniz gibi e-ticaret firmalarında da yetkili konumlarda iş bulabilirsiniz. Böyle bir yapıda bir süre çalışıp bütün dinamiklere hakim olduktan sonra kendi işinizi oluşturmak da tercih edilen bir yöntemdir.
  4. Kaç saat ayırabileceğinizi düşünün. Kurs süreleri farklılık gösterir. Bazı kurslar haftalar sürerken bazıları saatlerle sınırlıdır. Siz bu eğitime ne kadar zaman ayırabileceksiniz? Doğru eğitimi seçerken dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de budur.
  5. Eğitimin ihtiyacınız olan konularda ne kadar bilgi verdiğini kontrol edin. Birçok e-ticaret eğitimi dropshippingten bahseder. Ancak daha detaylı bilgiler istiyorsanız sadece dropshipping eğitimi veren bir kurs bulmalı ve içeriğini önceden bilmelisiniz.

Ücretli Dropshipping Eğitimleri

Bir dropshipping eğitimi satın almak, bu işi derinlemesine öğrenmek isteyenler ve bu alanda uzmanlığını kanıtlamak isteyenler için iyi bir yatırımdır. Bazı eğitimleri aşağıda sizin için listeledik.

Chartered Institute of Marketing (CIM)

CIM uluslararası alanda tanınan ve akredite bir kurumdur. CIM’den alınan sertifikalar mesleki yeterlilik belgesi olarak değer görmektedir. Foundation Certification Level 3 alarak dijital pazarlama dropshipping kariyerinize başlayabilirsiniz.

Fiyatlar yaklaşık olarak 220£ artı 65£ üyelik ücreti ile başlamaktadır. CIM, hem İngiltere’de yaşayanlar ve diğer ülkelerde yaşayanlar için kurslar sunmaktadır.

DigitalMarketer

Sektörde güven duyulan eğitimlerden biri olan DigitalMarketer, ABD merkezli bir firma olup e-ticaret, dijital pazarlama, dropshipping için birçok kurs sunmaktadır. Kurucusu Ryan Deiss, aynı zamanda Digital Marketing for Dummies adlı kitabın yazarıdır. Sertifika programlarının ve üst seviye kursların başlangıç fiyatı yaklaşık 495 dolardır.

Udemy

Merkezi ABD’de bulunan bu online kurs platformunda e-ticarete yönelik pek çok kurs mevcuttur. Ücretli kursların fiyatları 14,99 €’dan başlamaktadır ve Udemy dropshipping eğitimi alabileceğiniz en iyi yerlerden biridir.

SkillShare

Çevrim içi bir eğitim platformu olan SkillShare, e-ticaret ile ilgili 850’den fazla kursa sahiptir. Dropshipping konusunda da pek çok eğitimi vardır. Merkezi ABD’de bulunan sitede bazıları 8 saati bulan kısa eğitimler mevcuttur.

Bu kurslar, küçük bölümler halinde hazırlanmış dersleri takip ederek spesifik beceriler kazanmak isteyenler için harikadır.

Ücretsiz Dropshipping Eğitimleri

Ücretli eğitimler olduğu gibi ücretsiz eğitimler de mevcuttur. Ücretsiz eğitimler de en az ücretli olanlar kadar faydalı ve işinize yarayacaktır. Bulduğumuz en iyi ücretsiz e-ticaret ve dropshipping kursları ise şöyle:

Shopify Learn

Shopify, online satış yapanlar için popüler bir e-ticaret platformudur. Kanada merkezli firma, Shopify Learn aracılığıyla yeni başlayanlara yönelik ücretsiz e-ticaret ve dropshipping eğitimleri de sunmaktadır. Shopify dropshipping nedir? Shopify ile dropshipping yapmak gibi eğitimler alıp kısa sürede bilgi sahibi olabilirsiniz.

Google Dijital Atölye

En iyi ücretsiz kaynaklardan biri Google Dijital Atölye‘dir. Avrupa İnteraktif Reklamcılık Bürosu ve Açık Üniversite tarafından akredite edilmiş bir sertifikasyon içeren “eBay dropshopping eğitimi” gibi kursları burada bulabilirsiniz.

HubSpot Academy

HubSpot, ABD’de pazarlama ve satış yazılımı satmaktadır, ancak ücretsiz ve güvenilir dijital pazarlama içeriği ile de tanınmaktadır. Öğrenme platformları HubSpot Academy, 4 saate kadar süren bir dizi kısa kursa sahiptir.

Udemy

Udemy’nin ücretli kurslarından olduğu gibi, ücretsiz eğitim modüllerinden de en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Udemy dropshipping eğitimi konusunda en iyilerden biridir. Udemy üzerinden ücretsiz Amazon dropshipping eğitimi alabilirsiniz. Bunun gibi becerileri 1-3 saat arasındaki kurslar ile öğrenebilirsiniz.

edX

Eğer dropshipping yapmak istiyorum diyorsanız ücretli kurslar için önerdiğimiz bir eğitim platformu olan edX’in ücretsiz eğitim materyallerinden oluşan programları da ilginizi çekebilir. Online pazarlama stratejileri, pazarlamanın temelleri ve dropshipping hakkında hiçbir ücret ödemeden bilgi edinebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere dropshipping hakkında bilgi verip dropshipping kursları içerisinden en iyilerini seçtik. Umarız kendinize uygun eğitimi bulabilir ve hayallerinizi gerçekleştirirsiniz. Aklınıza takılan sorular varsa bize yorum bırakabilirsiniz. Bol şanslar!

eticaret-illustrasyon

Online Mağazanı 15 Dakikada Kur!

3 gün ücretsiz, ilk 3 ay sadece aylık 1$'a mağazanı Shopify ile kur! Hemen satış yapmaya başla!

Yazar hakkında

E-ticaret konusunda sürekli araştıran, öğrenen ve öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmayı seven biri.

Yorum yapın