İnternetten Çorap Satmak – Online Çorap Satışı

E-ticaretin büyümesi ve popüler hale gelmesiyle birlikte pek çok girişimci e-ticaret üzerinden ürün satmak istiyor. E-ticarete girmek isteyenler için ne satarak para kazanılır konusu ise her zaman için bir soru işareti. İnternetten ürün satarak para kazanmak için online çorap satışı gayet iyi bir seçenek.

Ticaretin en çok satanları arasında olan çoraplar, en çok satın aldığımız tekstil ürünleri arasındalar. Bu yazımızda sizlere online çorap satışı ile alakalı bilgiler vereceğiz.

İnternetten Çorap Satışı Nasıl Yapılır?

E-ticaretin favori ürün grupları arasında yer alan çoraplar, küçük işletmeler için çok iyi bir başlangıç ürünüdür. Çünkü çok büyük sermayeler gerektirmez. Bu sayede işletmeniz başarısız bile olsa çok büyük maddi kayıplar yaşamazsınız.

Ayrıca çorapların hazır giyim sektöründe aldıkları pay kadar, e-ticaretteki satış oranları da büyüktür. Mevsimsel olarak satışlarda küçük düşüşler yaşanmaktadır. Ancak her dönem ve her mevsim satılan bir üründür. Örneğin yılbaşı döneminde Noel Babalı, kış temalı pofuduk çoraplar satabilir yazın da meyve temalı babet çoraplara yönelebilirsiniz.

Bunun yanı sıra çoraplar kolayca kargolayabileceğiniz ürünlerdir. Boyutu küçük ve dayanıklı olması sayesinde gönderim sürecinde pek bir problem yaşamazsınız. Ucuz oldukları için de satış yapmanız oldukça kolaydır.

Gelin internetten çorap satışının nasıl yapılacağına hep birlikte bakalım.

Öncelikle hedef kitlenizi belirleyin.

Çorap satma işine girmeden önce satacağınız çorapları kime satmak istediğinizi bilmeniz gerekir. Gençlere mi çorap satacaksanız, orta yaşlılara mı? Kadınlara mı erkeklere mi? Dolayısıyla bütün soruların cevaplarını biliyor olmanız gerekmektedir.

Hedef kitlenize karar verdiğinizde sadece o kitleye yönelik tanıtım ve reklam yaparsınız. Bu da zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca maddi olarak da gereksiz bir harcamanın önüne geçmiş olursunuz.

Hedef kitle konusundaki detaylı yazımıza göz atabilirsiniz.

Ürün çeşitlerinizi belirleyin.

Tahmin edebileceğiniz gibi piyasada yüzlerce çeşit çorap var. Hangi malzemeler kullanılarak üretildiği, stili, boyutları, şekilleri gibi birçok farklılık vardır. Hedef kitlenizi seçtikten sonra o kitlenin tercih edeceği çorap şekillerine yönelmeniz gerekir.

Bu seçimi yaparken müşterilerinizi anladığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Müşterilerinize güven vermeli, belirli bir stile uygun olmalısınız.

Kendi alanınızı bulun.

Çorap denildiğinde akla yüzlerce çeşit geldiği için ürün türünüzü seçtiğinizde alanınızı da seçmiş olursunuz. Bundan dolayı ürününüz konsept çorap, varis çorabı, diyabet çorabı, spor çorabı, desenli çoraplar olabilir. Bu o pazar türündesiniz demektir. Sizinle aynı pazarı paylaşan rakiplerinizi incelemeniz gerekmektedir.

Spor çorabı satmaya karar verdiyseniz, diğer spor çorabı satan mağazaları analiz etmeniz gerekir. En çok satan ürünleri neler? En az satan ürünleri neler? Satışta olmayan ürünleri neler? Gibi farklı sorulara cevap vererek kendi ürün skalanızı oluşturabilirsiniz.

Nerede satacağınıza karar verin.

Bütün bunların ardından online çorap satışı için kendi internet sitenizi açabilirsiniz. Ancak kendi internet sitenizi açtığınızda şirket kurmanız ve vergi mükellefi olmanız gerekir. E-ticaret sitesi nasıl açılır diyorsanız bu konu hakkındaki detaylı yazımıza göz atabilirsiniz.

E-ticaret sitesi açmak istemiyorsanız Trendyol, Hepsiburada, n11 gibi büyük e-ticaret sitelerinde online mağaza oluşturarak da satış yapabilirsiniz. Hatta internet üzerinden el yapımı çorap satmak istiyorsanız Etsy’de mağaza açarak dünyaya açılabilirsiniz.

Bu sitelerde çok fazla rakibiniz olacağı için aralarından sıyrılmanız zor olabilmektedir. Ancak bunun yanında milyonlarca ziyaretçinin mağazanızı keşfetmesi de çok olasıdır. Sizin için hangisinin daha avantajlı olduğuna karar vermeniz gerekmektedir.

Reklam ve tanıtıma bütçe ayırın.

E-ticarete ilk girdiğinizde ne yaparsanız yapın reklam ve tanıtım olmadan pek fazla ilerleyemezsiniz. Sonuçta ürünlerinizin satması için önce insanların bu ürünlerin varlığından haberdar olması gerekir. Haberdar olmadıkları ürünleri satın alamazlar. Sosyal medya ve e-ticaret rehberimize göz atabilirsiniz.

Bu nedenle markanızın ve sattığınız ürünlerin duyulması, görülmesi için çaba harcamalısınız. Instagram hesabı açarak ürünlerinizin promosyonlarını yapabilirsiniz. İlgi çekici ürün fotoğrafları ve açıklamalarıyla rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Hesabınız büyüdükçe ve insanlar sizden haberdar olmaya başladıkça satışlarınızın artması mümkündür.

Bunun yanı sıra SEO çalışması da yapabilirsiniz. Çorap çok genel bir konsept olsa da niş alanlarda uzun anahtar kelimeler kullanarak arama motorlarında çorap arayan kişilerin karşısına çıkma ihtimalinizi arttırabilirsiniz. Organik trafiğinizi arttıracak SEO taktikleri için tıklayın!

Çorap Nereden Alınır? En İyi Çorap Tedarikçileri

corap-nereden-alinir-corap-tedarikcileri

E-ticaret sektöründe en önemli konulardan birisi de ürünlerin nasıl temin edileceğidir. Eğer online çorap satışı yapmak istiyorsanız size çorapları temin edecek bir tedarikçi ile anlaşmanız gerekmektedir. Ürünleri toptan olarak tedarikçinizden satın almalı ve depolamalısınız.

Çorap satışı için bir çok toptancı bulunmaktadır. Toptan çorap alımı gerçekleştirebileceğiniz toptancıları sizler için listeliyoruz.

Çorap Toptancısı

Web sitesi: www.coraptoptancisi.com

Telefon numarası: 0212 872 16 16

En ünlü ve güvenilir toptan çorap alımı yapabileceğiniz toptancılardan biridir. Mağazasında binlerce farklı türde ve çeşitte çorap bulunmaktadır. Her kesime ve her yaşa uygun çorap seçenekleri mevcuttur.

Kaliteli malzemelerle üretilen uzun ömürlü çorapları buradan temin edebilirsiniz. Ayrıca Çorap Toptancısı’nda birçok marka seçeneği de mevcuttur. İstediğiniz markanın çoraplarını bulabilirsiniz.

Çorap Fabrikası

Adres: Tekstilkent Sitesi B-15 No:47 Esenler/İstanbul

Telefon numarası: 0212 438 41 23 – 0545 280 7979

Çorap Fabrikası da ünlü çorap toptancılarından biridir. Hem erkek hem kadın çoraplarını bulabileceğiniz toptancının ürünleri de son derece kalitelidir.

Telefonla arayıp geleceğinizi söyledikten sonra ürünleri kendi gözlerinizle görerek satın alabilirsiniz. Ayrıca internet sitesi üzerinden kampanyalı ürünleri de görebilmektesiniz. Müşteri kitlenize uygun bulduğunuz en güzel çorapları indirimli olarak satın alabilirsiniz.

Çorap Sepeti

Adres: Oruçreis Mahallesi Tekstilkent A9 Blok No:34 Esenler/İstanbul-Türkiye

Telefon numarası: 0212 872 16 16

Çorap Sepeti, ürün tedariği konusunda oldukça tecrübeli bir toptancı. Fiziksel mağazasını ziyaret ederek ürünleri yerinde görebilirsiniz. Beğendiklerinizi satın alıp mağazanıza koyabilirsiniz.

1999 yılından beri çorap sektöründe olan firma yüzde yüz müşteri memnuniyetiyle çalışmaktadır. En kaliteli ve güvenilir çorapları bulabileceğiniz Çorap Sepeti, online çorap satışı konusunda sizi fazlasıyla memnun edecektir.

Pınar Tekstil

Adres: Sanayi Mahallesi Kozalı Sokak No:10 Çarşı Yapı Sitesi B Blok No:32 İzmit / Kocaeli

Telefon numarası: 0850 241 76 70 – 0262 324 16 00

Sadece çorap değil iç giyim ve ev tekstil konusunda da toptancılık yapan firma İzmit’te bir mağazaya sahiptir. Çorap konusunda da binlerce farklı seçenek bulunmaktadır. Uygun fiyatları ile öne çıkmaktadır.

Pınar Tekstil, toptan çorap nereden alınır sorusuna fazlasıyla cevap vermektedir. 1996 yılından gelen tecrübesiyle tedarikçi olma konusunda da son derece yardımcı ve iyi ilişkiler kurmayı başaran bir firmadır.

Toptan Çamaşırcı

Adres: Çarşı Mahallesi Mehmet Sincar caddesi Biçiciler pasajı No:10 Merkez/Batman

Telefon numarası: 0534 372 03 56

Toptan Çamaşırcı da yine sadece çorap satışı olmayan aynı zamanda iç çamaşırı da satan bir firmadır. Çorap kategorisinde ise yüzlerce farklı çorap seçeneği bulunmaktadır. 1989 yılında sektöre giriş yaptığı için oldukça tecrübeli bir firmadır.

2017 yılından bu yana verdiği toptancılık ve tedarikçilik hizmetinde müşteri memnuniyetini önceleyerek satış yapmaktadır. Batman’da bulunduğu için Anadolu’da yaşıyorsanız tercih edebilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden satın alırsanız Türkiye’nin her yerine gönderim yapabildiklerini de ekleyelim.

Çorap İhracatı Nasıl Yapılır?

Çorap ihracatı yapmaya karar verdiyseniz hangi ülkeye ya da bölgeye çorap satacağınızı önceden belirlemelisiniz. Çünkü her ülkenin gümrük kuralları ve vergilendirme sistemi farklıdır. Seçtiğiniz ülkenin kurallarına ve kanunlarına göre satış yapmanız gerekir.

E-ticaret ile dünyanın herhangi bir yerine ürün satmak mümkündür. Ayrıca çorap ihracatı yapmak için dropshipping modelini tercih edebilirsiniz. Dropshipping yönteminde ürünleri satın almadan satabilmeniz mümkündür. Müşterileriniz ürünü sipariş ettiğinde tedarikçiniz ürünü gönderir. Kargo işlemlerini düşünmenize, depo yönetimi gibi işleri bilmenize gerek kalmaz.

Amazon üzerinden dropshipping yapmak ve yurtdışına ürün satmak istiyorsanız Amazon’da dropshipping yapmak isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Özetle çorap ihracatı yapmak istiyorsanız ihracat yapacağınız ülkenin gümrük, vergilendirme, satış gibi kurallarını bilmeniz gerekir. Bunları öğrendikten ve dikkat ettikten sonra yurtdışına satış yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere online çorap satışı ile ilgili detaylı bir rehber sunduk. E-ticaret çorap satmak konusunda en doğru tercihlerden biridir. Sizler de e-ticaret üzerinden çorap satabilirsiniz. Size verdiğimiz toptancılarla anlaşabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular varsa yorum bırakmayı unutmayın. Herkese bol şans.

eticaret-illustrasyon

Online Mağazanı 15 Dakikada Kur!

3 gün ücretsiz, ilk 3 ay sadece aylık 1$'a mağazanı Shopify ile kur! Hemen satış yapmaya başla!

Yazar hakkında

E-ticaret konusunda sürekli araştıran, öğrenen ve öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmayı seven biri.

Yorum yapın